Tekvando´nun geleceği parlak

Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, Koreliler´in Türklere karşı ayrı bir sevgi beslediğini belirterek, “Türkiye´de Tekvando´nun geleceği çok parlak” dedi.

Tekvando´nun geleceği parlak
A+ A-

CHOUE’DEN TÜRKİYE’YE ÖVGÜ

Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, Korelilerin Türklere karşı ayrı bir sevgisi olduğunu belirterek, "Türkiye'de Tekvandonun geleceği parlak" dedi.


Almanya'da bu yıl 3. düzenlenecek 2010 Almanya Açık Tekvando Turnuvası (Taekwondo German Open 2010) 13 ve 14 Mart'ta Almanya'nın Hamburg kentinde gerçekleştirilecek.Alsterdorf Sporthalle Salonu'ndaki turnuvaya Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 56 ülkeden toplam 1200 yarışmacının katılacağı bildirildi.

 


Hamburg Belediye Sarayı'nda organizasyon dolayısıyla verilen resepsiyona Hamburg Eyaleti Kültür ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Manfred Jäger, Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, Almanya Tekvando Kulüpler Birliği Başkanı Heinz Gruber, Hamburg Tekvando Derneği 2. Başkanı Rafet Yıldırım ile 2005, 2006 yıllarında Avrupa Şampiyonu, 12 kez Almanya Şampiyonu olan, uluslar arası turnuvalarda da çok sayıda birinciliği bulunan Almanya Tekvando Milli Takımı sporcusu Levent Tuncat da (21) katıldı.


TÜRKLERİ ÇOK SEVİYORUZ
Resepsiyon sonrasında Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Choue, Türkler ile Koreliler arasında ortak bir kültür ve mentalitenin bulunduğunu, ayrıca Korelilerin Türklere karşı ayrı bir sevgisi olduğunu belirterek, "Türkiye'de tekvandonun geleceği parlak" dedi.


Rafet Yıldırım da tekvandoda Türkiye'de son zamanlarda ilerleme kaydedildiğine dikkati çekerek, Almanya'da yaşayan gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması için spora yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Levent Tuncat ise bu yıl Hamburg'da gerçekleştirilecek turnuvaya sakatlığı nedeni ile katılamayacağını belirterek, sporun özellikle gençler arasındaki uyumu daha da pekiştirdiğine inandığını ifade etti.