Tekvando´da Gençler süper

Antalya´nın Alanya ilçesinde düzenlenen Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası´nda

Tekvando´da Gençler süper
A+ A-

TEKVANDO'DA MADALYA YAĞMURU..

Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda erkekler 48 kiloda İbrahim Ethem Pak, 63 kiloda Yusuf Kocaman, bayanlarda 46 kiloda Ayşegül Funda Alp, 55 kiloda Sedanur Yumurçalı birinciliği kazandı.

TEKVANDO DA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda, erkekler 55 kiloda Suat Tekin, bayanlar 49 kiloda Yağmur Korkut, 68 kiloda da Cansu Yanılmaz birinci oldu.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonanın ilk gün müsabakaları tamamlandı. Müsabakalarda erkekler 55 kiloda İstanbul Yavuz Spor'dan Suat Tekin birinciliği elde eti, ikinci İçel Zirve Spor'dan Mehmet Dolaş, üçüncü ise Ankara Tekvando'dan Ömer Alacakaya ile Kayseri Kaski Spor'dan Mevlüt Sabunci oldu.

 

Şampiyonada bayanlarda ise 49 kiloda birinciliği İçel Lider Spor'dan Yağmur Korkut, ikinciliği Trabzon Şafak Tekvando'dan Kübra Serdar, üçüncülüğü de Samsun Feza Koleji'nden Kübra Dürdane Çakır ile İstanbul Yavuz'dan Derya Kargın kazandı. Bayanlar 68 kiloda ise İstanbul Bahçelievler Spor'dan Cansu Yanılmaz birinci, Adana Tezel Aslanlar Spor'dan Yaprak Eriş ikinci, Bursa Osmangazi Belediye'den Fulden Gökalp ile Ankara EGO Spor'dan Tuğba Toplak üçüncü oldu. Şampiyona, yarın erkeklerde 48 ve 63 kilo, bayanlarda ise 46 ve 55 kilo müsabakalarıyla devam edecek.