Tekvando Milli Takım seçmeleri

Türkiye Tekvando Büyükler Milli Takım seçme müsabakaları, Antalya´nın Alanya ilçesinde başladı.

Tekvando Milli Takım seçmeleri
A+ A-

TEKVANDO DA MİLLİLER BELİRLENİYOR

Türkiye Tekvando Federasyonu'nun 2011 faaliyet raporunda yer alan Büyükler Türkiye Tekvando Milli Takım seçme müsabakalarına, 25 Ocak'ta yapılan Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda başarı elde eden 186 sporcu katıldı. Alanya 75. Yıl Spor Salonu'nda düzenlenen müsabakalarda, 71 bayan ve 115 erkek sporcu, 8'er kategoride mücadele ediyor.

 
 

Tekvando Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, müsabakaların ardından Milli Takımlar teknik heyeti tarafından yapılacak toplantıda, büyükler (B) ile (C) Milli Takımına seçilecek 23 sporcunun belirleneceğini kaydetti. Şahin, Büyükler (A) Milli Takımı'nın ise 25 Ocak'ta Alanya'da yapılan şampiyonada dereceye giren sporculardan seçildiğini belirtti. Büyükler (B) ve (C) milli takımına seçilen sporcuların uluslararası organizasyonlara katılarak Türkiye'yi temsil edeceğini ifade eden Şahin, turnuvalarda sporcuların performansını ölçerek olimpiyatlara hazırlanacaklarını söyledi.

 

Ali Şahin, ''Bu yıl büyükler kategorisinde ilk hedefimiz, dünya şampiyonası. Bütün hazırlıklarımızı dünya şampiyonası için yapıyoruz. Haziran ayında yapılacak olimpiyat dünya elemeleri, daha sonra da olimpiyat Avrupa elemeleri var. Hedefimiz olimpiyatlara 4 sporcu ile katılarak altın madalya kazanmak'' dedi. Şahin, yarın Alanya Atatürk Spor Salonu'nda Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nın yapılacağını ve 2 bine yakın sporcunun katılacağı organizasyonun 6 gün süreceğini kaydetti.

   

TEKVANDO DA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda, erkekler 55 kiloda Suat Tekin, bayanlar 49 kiloda Yağmur Korkut, 68 kiloda da Cansu Yanılmaz birinci oldu.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonanın ilk gün müsabakaları tamamlandı. Müsabakalarda erkekler 55 kiloda İstanbul Yavuz Spor'dan Suat Tekin birinciliği elde eti, ikinci İçel Zirve Spor'dan Mehmet Dolaş, üçüncü ise Ankara Tekvando'dan Ömer Alacakaya ile Kayseri Kaski Spor'dan Mevlüt Sabunci oldu.

 

Şampiyonada bayanlarda ise 49 kiloda birinciliği İçel Lider Spor'dan Yağmur Korkut, ikinciliği Trabzon Şafak Tekvando'dan Kübra Serdar, üçüncülüğü de Samsun Feza Koleji'nden Kübra Dürdane Çakır ile İstanbul Yavuz'dan Derya Kargın kazandı. Bayanlar 68 kiloda ise İstanbul Bahçelievler Spor'dan Cansu Yanılmaz birinci, Adana Tezel Aslanlar Spor'dan Yaprak Eriş ikinci, Bursa Osmangazi Belediye'den Fulden Gökalp ile Ankara EGO Spor'dan Tuğba Toplak üçüncü oldu. Şampiyona, yarın erkeklerde 48 ve 63 kilo, bayanlarda ise 46 ve 55 kilo müsabakalarıyla devam edecek.