Tek düşüncemiz Londra Olimpiyatları

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül Dünya Takımlar Judo Şampiyonası´nda bir ilki gerçekleştiren millilerden Londra Olimpiyatlarında bayan ve erkeklerde tam takımla katılmalarını istedi.

Tek  düşüncemiz Londra Olimpiyatları
A+ A-

"LONDRA İLE YATIP LONDRA İLE KALKIYORUZ"

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül Antalya’da yapılan Dünya Takımlar Judo Şampiyonası’nda bir ilke imza atarak üçüncü olan ve Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıran milli takımı, makamında kabul etti.

 

 

Kabulde tüm sporcularla ayrı ayrı ilgilenen ve başarılarını öğrenen Akgül, müthiş bir jenerasyon yakaladıklarını dile getirerek ‘’Hedeflerimizi hep büyük tuttuk. Gördüğünüz gibi dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarılar gelmeye başladı. Planlı ve doğru yatırımlarımızın sonuçlarını almak bir genel müdür olarak beni son derece mutlu ediyor. Takımlar Dünya Şampiyonası'nda elde ettiğiniz başarılar gurur verici. Bu kadro hepimizin ümidi. Ben bayan ve erkeklerde eksiksiz olarak Londra Olimpiyatları’nda sizi görmek istiyorum’’ dedi.

 

 

Akgül, judocuları ve tüm turnuvaları adım adım takip ettiğini belirterek, ‘’ Belki sima olarak her birinizi tanımıyorum ama emin olun ismen hepinizi biliyorum. Hanginiz kaç maç yaptı, nasıl bir başarı elde etti biliyorum. Ben Gençlik ve Spor Genel Müdürü olarak sizden çok ümitliyim. Tüm aldığınız bu kupalar ve başarılar sizi Londra’ya taşıyacak. Tek hedefimiz tek düşüncemiz Londra Olimpiyatları’dır’’ dedi.
 

 

VERDİĞİNİZ DESTEK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’’

 

Daha sonra söz alan Türkiye Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ise Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’e, ‘’Şimdiye kadar bize verdiğiniz desteklerden ötürü teşekkür ediyoruz. Başarımızın arkasında sizin desteğiniz unutulamaz. Bizi takip ettiğinizin ve önemsediğinizin farkındayız. Bu bizi daha ilerisi için şevklenidiriyor. Ayrıca Çankırı’da Judocularımızın daha uygun şartlar altında kamp yapabilmesi için bize 10 yıllığına tahsis ettiğiniz kamp eğitim merkezi için de ayrıca teşekkür ederiz’’ diyerek judoda başarıların devam edeceğini belirterek, "Bizi izlemeye devam edin" ifadesini kullandı.

 

 

HAYALLER GERÇEK OLDU

 

Fatih Uysal, Dünya Takımlar Judo Şampiyonası'nda 40 yıl sonra madalya aldıklarını belirterek, ''Bayan takımımızın derece alması bizim uzun süredir hayal ettiğimiz bir şeydi. 40 senedir böyle bir şey olmadı'' dedi.
Antalya'da sona eren organizasyonu da değerlendiren başkan Uysal, 2 yılda bir yapılan dünya takımlar şampiyonasını en iyi şekilde düzenlediklerini ve övgüler aldıklarını ifade ederek, ''Bu kategorinin önemi, takımlar 2016'da olimpiyatlarda yarışabilecek. Şu anda ferdi olarak yarışıyorlar, 2016'da takım olarak da yarışacaklar. Uluslararası Judo Federasyonu Antalya'da birçok şeyi ilk kez denedi. Bu anlamda çok önemli bir yarıştı. Ülke olarak en iyi şekilde organizasyonu yaptık. Gelen ülkelerin federasyon başkanları da organizasyonla ilgili güzel fikirlerini bize beyan ettiler'' diye konuştu.

 

 

‘’SÖZ VERİYORUZ LONDRA'DA MADALYA ALACAĞIZ’’

 

Sporcular adına söz alan ve en son Fasta'ta yapılan Dünya Gençler Judo Şampiyonası'nda bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan Feyyaz Yazıcı, Akgül’e‘’Oldukça başarılı bir jenerasyon yakaladığımıza inanıyorum. Biz müthiş bir hırs ve azimle hem çalışıyor hem başarıya inanıyoruz. Tüm takım arkadaşlarım adına Londra ve bundan sonraki şampiyonalar için başarı sözü veriyorum.’’ demesi alkışlarlarla karşılandı.

 

 

Yunus Akgül daha sonra Dünya Takımlar Judo Şampiyonası'nda üçüncü olan sporculara çeşitli hediyeler vererek toplu fotoğraf çektirdi.