Samsun Judo Grand Prix başlıyor

Samsun Judo Grand Prix başlıyor

Türkiye'nin üçüncükez ev sahipliği yapacağı Samsun Grand Prix, yarın Yaşar Doğu Spor Salonu'nda başlıyor.

26 Mart 2015 - 12:10 - Güncelleme: 31 Mart 2015 - 12:36

GRAND PRİX SAMSUNDA BAŞLIYOR!.....

JUDO GRAND PRİX BAŞLIYOR

 Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, 27–29 Mart 2015 tarihlerinde Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek olan “Judo Grand Prix Samsun” organizasyonunun tanıtımı amacıyla Valilik toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında tüm Samsun halkını müsabakaları izlemeye davet etti. 

İbrahim ŞAHİN basın toplantısında yaptığı açıklamasında, ’’Uluslararası Judo Grand Prix turnuvası bildiğiniz gibi 27–29 Mart tarihlerinde Samsun’da düzenlenecek. Bu turnuvaya katılan misafirlerimiz ilimize gelmeye başladı. 2015 ve 2016 yıllarında yapılacak judo müsabakaları aynı zamanda olimpiyat seçmelerini de kapsamaktadır.

 Ben Samsun’a gelecek olan sporcularla ilgili bizim daha duyarlı olmamızı ve özellikle spor severlerimizin mutlaka bu önemli müsabakaları izlemelerini arzuluyorum. Müsabakalara 70 ülkeden 683 sporcu geliyor. Sporcularla beraber spor adamları ve sporcuların yakınları da konuğumuz olacak. Bu organizasyon şehrimiz açısından önemli bir organizasyondur. Onun için bizler siz değerli basın mensupları marifetiyle halkımızın bilgilendirilmesini, farkındalık oluşturulmasını arzu ediyoruz.

Ben şehrimize gelecek olan misafirlerimize  ilimizde kaldıkları süre içerisinde gerek halkımızın, gerek esnafımızın Türk misafirperverliğini göstereceklerini ve onların da ülkemiz ve ilimizle ilgili çok iyi düşüncelerle buradan ayrılacaklarını düşünüyorum.

Büyükşehir Belediyesi müsabakaların olduğu günlerde şehir merkeziyle Yaşar Doğu Spor Salonu arasında otobüs hattı koydu. Özel hazırlanmış kartlara sahip olan sporseverler ücret ödemeden bu ötobüslerle müsabakaların yapılacağı salona gelebileceklerdir. Bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyemize teşekkür etmek istiyorum. Bu organizasyon Türkiye için çok önemli bir organizasyon. Ülkemizde bu tür büyük organizasyonlar pek sıklıkla yapılmıyor.  Ben bu tarz büyük organizasyonların ilimizde yapılmasını sağladıkları için Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’a şükranlarımı sunuyorum. Bizim Yaşar Doğu Spor Salonumuz ülkemizdeki önemli spor salonlarından bir tanesidir. Biz salonda gerekli hazırlıkları yaptık. Bilindiği gibi biz 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatlarına da Samsun olarak ev sahipliği yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımızıda hızla sürdürüyoruz..

Bu müsabakalar üç gün boyunca TRT Spor kanalından canlı yayınlanacak. Bu anlamda bu organizasyona yoğun bir ilgi var. Bu organizasyon ilimizin turizm açısından tanıtılması için de çok önemli bir fırsattır. Ben organizasyonun düzenlenmesinde görev alanlara, özellikle gönüllülük esasıyla katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum.’’dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ basın toplantısında yaptığı açıklamada,’’ Samsun  ülkemizin temiz, düzenli ulaşım altyapısına sahip gelişmiş illerdinden biridir.  Bu organizasyona 683 sporcu akredite edilmiş. İlimize  sporcularla birlikte antrenör ve sporcu aileleri gelecek. Bu da şu anda belki de 5 bine yakın insanın Samsun'da bulunması demektir.  Bu organizasyon şehrimizi tanıtım fırsatıdır. Hizmet sektöründe görev yapan her kademedeki insanın en güzel davranışlarıyla, en güzel vücut diliyle, duruşlarıyla misafirlerimize güzel bir ev sahipliği yapmalarını ben de bütün içtenliğimle diliyorum.’’dedi.

DEV ORGANİZASYONUN KURA ÇEKİMLERİ YAPILDI
Samsun'da yarın başlayacak 'Grand-Prix Samsun 2015 Judo Turnuvası'nın kura çekimleri gerçekleşti. 
       
Samsun'da yarın başlayacak 'Grand-Prix Samsun 2015 Judo Turnuvası'nın kura çekimleri gerçekleşti. Serra Otel'de gerçekleşen kura çekiminin ardından Uluslararası Judo Federasyonu Baş Spor Direktörü Vladimir Barta, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ile Türkiye Judo Federasyonu Organizasyon Direktörü Mehmet Yılmaz, basın toplantısı düzenledi. Samsun'un artık bir spor kenti olduğunu ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, "Tesisleşme anlamında çok yüksek kaliteye ulaştık. Yarın bunu spor severler bir kez daha görecek. Gerçekten güzel hazırlandık. 3'üncü yılımızda katılım yüksek oranda. Bizler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu işe inanmış bir ekibiz" diye konuştu.


Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ise, "Öncelikle International Judo Federation'ın Türk judosuna güvenerek başta Dünya Judo Başkanı'nın güvenerek böyle bir organizasyonu bizlere vermesi, bizim için çok önemliydi. Bizde ülke olarak bunun altından kalkacağımızı taahhüt ettik. Seviyesi ve katılımı yükselerek mükemmel bir organizasyon çıkartıyoruz. Özellikle Samsun'da valilik başta olmak üzere, büyükşehir belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çok güzel hazırlık yapmışlar. Kendilerine bu nedenle teşekkür ediyorum. Tabi ki şehrin de buna sahip çıkması çok önemli. Çünkü Grand yarışları şehir isimleriyle anılıyor. Bu anlamda Samsun her geçen gün bu yarışa daha da sahip çıkıyor" dedi.

27-29 Mart 2015 tarihlerinde Samsun'un Tekkeköy İlçesi'ndeki Yeni Yaşar Doğu Spor Salonu'nda yapılacak olan turnuvada 687 ülkeden 500 sporcu mücadele edecek. Bu turnuva ayrıca, 2016 Rio Olimpiyatı'na katılacak sporcuların belirlenmesinde de etkili olacak. Maçlar sabah saat 09.00'da başlayacak.

SAMSUN'DA RAKİPLER BELLİ OLDU

 

Türkiye'nin üçüncükez ev sahipliği yapacağı Samsun Grand Prix, yarın Yaşar Doğu Spor Salonu'nda başlıyor.

Üçgün sürecek dev organizasyonun kura çekimine,

 Bugün saat 14.00'te Serra Otel'de gerçekleşti. Kuraya, Samsun'da yarışacak 68 ülkenin temsilcileri, IJF yetkilileri, Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Organizasyon Direktörüsayın Mehmet Yılmaz ve Samsun Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt katıldı.

Kurada, Samsun'da yarışacak sporcu sayısı da 499 olarak açıklandı.

 

Samsun Grand Prix'de sonuçları canlı olarak www.ippon.org adresinden takip edebilirsiniz. Elemeler www.ippon.tv adresinden, 17.00'de başlayacak final seansı ise TRT Spor'dan canlı yayınlanacak.

 

 KURALAR İÇİN TIKLAYINIZZ!!!..

Bu haber 1111 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x