Şampiyon atletler sınırda karşılandı!

Şampiyon atletler sınırda karşılandı!

Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Kros Şampiyonası'nda madalyalar kazanan Türk Milli Takımı, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda törenle karşılandı. Milli Takım'ı taşıyan otobüs, Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan giriş yaptı. Otobüsten inen sporcular, bando eşliğinde, üzerlerine konfetiler dökülerek karşılandı.Yetkililer, VIP salonu önünde sporculara karanfiller verdi.

15 Aralık 2014 - 23:09

Şampiyon atletler sınırda karşılandı!

Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Kros Şampiyonası'nda madalyalar kazanan Türk Milli Takımı, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda törenle karşılandı. Milli Takım'ı taşıyan otobüs, Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan giriş yaptı. Otobüsten inen sporcular, bando eşliğinde, üzerlerine konfetiler dökülerek karşılandı.Yetkililer, VIP salonu önünde sporculara karanfiller verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bulgaristan'ın Samokov kentinde düzenlenen Avrupa Kros Şampiyonası’nda madalya kazanan sporcuları kutladı.
Vali Yardımcısı Özırmak, burada yaptığı konuşmada, büyük bir onur ve gururla sporcuları karşıladıklarını belirterek, millilerin başarısının devamın diledi.
Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da Bulgaristan'da kazanılan başarının Türk atletizm tarihindeki en büyük başarısı olduğunu söyledi.
Şampiyonaya 4 takımla katıldıklarını ve bu takımlardan 3'ünün kürsü yaptığını ifade eden Çintimar, "Bugüne kadar ferdi olarak dahi kürsüye çıkmadığımız branşta büyük erkekler, takım olarak Avrupa şampiyonu olması, ferdide madalyalar kazanması bizim için büyük gurur meselesi. Bunun yanında genç bayanlarda ferdi olarak Emine Hatun Tuna'nın altın madalya kazanması bizim için ayrı bir güzellik. Önümüzde Rio Olimpiyatları var. Bu başarıyı oraya da taşımayı hedefliyoruz" dedi.
Avrupa Şampiyonu Emine Hatun Tuna ise Türkiye'ye büyük başarıyla dönmekten onur duyduğunu ve başarıyı Türk milletine armağan ettiklerini kaydetti.
Bir süre VIP salonunda dinlenen kafile daha sonra İstanbul'a doğru yola çıktı.

Bulgaristan'ın Samakov kentinde dün düzenlenen şampiyonaya 25 kişilik kadroyla katılan Milli Takım, organizasyonu 3 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalyayla tamamlamıştı.
Kapıkule Gümrük Kapısı'ndaki törene, Edirne Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Serhat Ocak,  Edirne Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Ulaştır, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu  ve atletizm takımının Edirne'de kamp yaptığı dönemde Edirne Kamp Eğitim Merkezi Sorumluluğunu yapan Esra Akgün Yılmaz katıldı.

Bakan Çağatay Kılıç, Atletizm Milli Takımı’nı tebrik etti
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bulgaristan'ın Samokov kentinde düzenlenen Avrupa Kros Şampiyonası’nda madalya kazanan sporcuları kutladı.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Kros Şampiyonası’nda mücadele eden milli atletler için yayımladığı tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
“3 altın, 1 gümüş ve 2 bronz kazanan milli sporcularımızı ve bu başarıda emeği geçen tüm ekibi kutluyorum. Bulgaristan'ın Samokov kentinde bayrağımızı en iyi şekilde temsil eden sporcularımız, kürsünün her basamağına ulaşarak bizi gururlandırdı. Atletizmde gelen bu başarılar bizleri bir kere daha sevindirdi. Uluslararası arenada her geçen gün ismimizi daha fazla duyurmaya devam ediyoruz. Avrupa Şampiyonu olan Emine Hatun Tuna ile Polat Kemboi Arıkan’ı, Avrupa ikincisi olan Ali Kaya’yı ve ekip halinde Türkiye’ye altın ve bronz madalya kazandıran sporcularımızın başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.”

Bu haber 987 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x