Putin´e Judo daveti

Rusya Başbakanı Putin´in judo yaparak dünya gündemine oturması Judo Federasyonunu harekete geçirdi. Başkan Uysal, 2011´deki Avrupa Şampiyonasına Putin´i davet edeceklerini söyledi.

Putin´e Judo daveti
A+ A-

Türkiye’de gelecek yıl nisan ayında yapılacak Avrupa Judo Şampiyonası için muhteşem bir organizasyon düşünen Judo Federasyonu başkanı şampiyonaya onur konuğu olarak Rusya Başbakanı Wlademir Putin’i davet edecek.


Sırtında judogilerle değme sporculara taş çıkartan ve judoda kara kuşak sahibi olan Putin’in judo yapması tüm dünyada birinci sıraya otururken Türk yetkililerde bunu fırsata dönüştürmek istiyor. Bununla ilgili olarak sitemize açıklamalarda bulunan Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal Putin’i Türkiye tv'ye davet edilmesi iler ilgili olarak girişimlere başladıklarını söyledi.

 


Avrupa Judo şampiyonasına ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Fenerbahçe Beşiktaş Galatasaray ve Trabzonspor kulüp başkanlarının da davet edileceğini sözlerine ekledi.


Öte yandan, bugün aşlayan Türkiye Judo Şampiyonasında dünya Kupası Takım Yarışlarında 3. Olarak bir ilke imza atan bayan judo milli takımı federasyon tarafından 5000 dolar paranın yanı sıra plaket verildi. Bu arada Kayseri gençlik Spor İl Müdürü Yahya Şahan’ın örnek ev sahipliği şampiyonaya katılan sporcu, antrenör ve kulüp başkanları tarafından taktirle karşılandı.