PSY´yi şaşırtan ilgi

PSY´yi şaşırtan ilgi
A+ A-

 

Konser vermek için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü şarkıcı Park Jae-Sang (PSY) gazetecilerin ilgisi karşısında şaşkınlık yaşadı. Gazetecilerle fotoğraf çektiren PSY, “Türkiye, benim videomu internetten en çok izleyen üçüncü ülke. Maalesef benim ülkem dördüncü” dedi.

 
ERHAN YILMAZ

Gangnam Style adlı şarkısı ile ünlenen şarkıcı PSY, konser vermek için geldiği Türkiye’de basın toplantısı düzenledi. PSY, kaldığı Pera Palas Otel’deki toplantıya yaklaşık 1 saat gecikmeli olarak katıldı. Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken ünlü şarkıcı, “Kardeş ülkemde olmaktan dolayı çok mutluyum. İstanbul’a ve Türkiye’ye ilk defa geliyorum. İstanbul çok etkileyici bir şehir. Türkiye’de olmaktan mutluyum” dedi.

PSY, bir basın mensubunun, “Bu şarkının bu kadar etkili olacağını düşündünüz mü?”
sorusuna, “Aslında bu benim 6. albümüm. Bu şarkının neden bu kadar ünlü olduğunu anlamıyorum. Ülkemde de mutluyum. Ama ünlü olmamın nasıl olduğunu bilemiyorum. Özel bir çaba sarf etmedim. Belki şarkının sözleri, belki yaptığım dans, bu şarkının ünlü olmasına sebep olmuştur. Dans, ana faktör olabilir” diye karşılık verdi.

Şarkının hâlâ ilgiyle dinlendiğini belirten ünlü şarkıcı, “Çocuklar bu şarkıyı internette
izlediğinde ağlayıp, tepki veriyor. Benim çocuğum da ağlıyor. Diğer albümlerimde de değişik dans hareketlerim vardı. Ama Gangnam dansıyla tüm dünya beni takip etti. Bu dans, bir kanguru veya başka bir havyanla ilgili olabilirdi ama at şeklinde bir dans yaptık. Bu dansı makarena dansına benzetiyorlar. Bazı ülkelerde her şeyin yayınlanmasını, izlenmesini engelliyorlar. Çin ve Almanya gibi. Şu ana kadar 1.3 milyar kişi Gangam Style dansını izledi. Ama Çin ve Almanya’daki rakamlar dahil değil. Türkiye, benim videomu internetten en çok izleyen üçüncü ülke. Maalesef benim ülkem dördüncü” diye konuştu.

PSY, kendisini takip eden
gazeteci ordusu karşısında şaşkınlık yaşadığını da belirterek, “İstanbul’a geldiğimde çok şaşırdım. Çünkü çok sayıda gazeteci beni bekliyordu. Havalimanından buraya geldiğimde de otelde çok sayıda gazeteci beni karşıladı. Bu çok etkileyici” dedi.

Bir basın mensubu, dünyada fenomen haline gelen Harlem Shake dansını hatırlatınca PSY, “Aslında tamamen farklı. Çünkü ben dans ediyorum, onlar ise birden durup,
müzik başlayınca dans ediyorlar. Aslında bu benim her gün yaptığım bir şey” diye konuştu.

Ünlü şarkıcı, toplantının ardından gazetecilerden yerlerinde kalmalarını isteyerek, “Çok sayıda
kamera ve fotoğraf makinesi var. Fotoğraf çektirmek istiyorum” dedi. PSY, daha sonra kameraların önüne geçerek yardımcısına poz verdi. Bu sırada gazeteciler de şarkıcı ile fotoğraf çektirmek isteyince kargaşa yaşandı.

PSY’YE FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, PSY'ye ''Fahri Hemşehrilik Beratı” verdi.

''Gangnam Style'' şarkısıyla izlenme rekorları kıran ve konser vermek için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü şarkıcı Park Jae-Sang (PSY), Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile bir araya geldi. Başkan Demircan, Türkiye’ye konser vermek için gelen ünlü şarkıcıya ''Fahri Hemşehrilik Beratı'', ''Beyoğlu'nun Tarihi Mekanları'' kitabı ve Galata Kulesi heykeli hediye etti.

PSY, Başkan Demircan’a ilgisinden dolayı teşekkür etti. Daha sonra basın mensuplarına poz veren Başkan Demircan ve ünlü şarkıcı, ''Gangnam Style'' dansı yaptı.