Paraşüt´cüler Brezilya´ya uçtu

Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası´nda ay yıldızlı formayla mücadele edecek olan Adanalı milli 4 sporcu, bu ülkeye gitti.

Paraşüt´cüler Brezilya´ya uçtu
A+ A-

Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası
 

Brezilya’nın Castello kentinde yapılacak ve dünyanın en iyi 174 pilotunun kıyasıya yarışacağı Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası’nda ay yıldızlı formayla mücadele edecek olan Adanalı milli 4 sporcu, bu ülkeye gitti.

 

 


6 sporcudan oluşan Yamaç Paraşütü Milli Takımı’na 4 sporcu vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Adana Havacılık ve Adrenalin Spor Kulübü Başkanı Güner Akkaya, bu başarının Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın, spora bakış açısı sayesinde gerçekleştiğini bildirdi.


Milli Takımın Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını vurgulayan AHAS Başkanı Güner Akkaya, “6 sporcudan oluşan Paraşüt Milli Takımı’na 4’ü Adanalı. Son dönemlerde alınan başarılar Başkanımız Sayın Zihni Aldırmaz’ın destekleri sayesinde oldu. Her zaman her durumda yanımızda oldu, bizden maddi ve manevi desteğini esirgemedi. Her yarışmaya onun desteği ile katıldık ve başarılar elde ettik. Şimdi milli takıma giden ve Brezilya’da ülkemizi temsil edecek sporcularımıza da destek veriyor. Onlara yaptığı malzeme yardımı ile sporcularımızın Brezilya’da ülkemizi temsil etmesini sağlıyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


Yamaç Paraşütü Milli Takımına seçilen Adanalı Durali Karaca, Umut Aslan, Cantekin Çimen ve Merve Gülşah Aslan’ın Brezilya’ya uçtuğunu söyleyen AHAS Başkanı Güner Akkaya, “Sporcularımız Sanpao şehrine uçtular. Oradan da karayoluyla Dünya Şampiyonası’nın yapılacağı Castella şehrine geçecekler. Dünyanın en iyi 174 sporcunun kıyasıya yarışacağı 17 Mart 2012 tarihinde yapılacak şampiyonada Türk Milli Takımı’nın önemli başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi.