Özkan ve Taylan’dan altın madalya

Özkan ve Taylan'dan altın madalya

Avrupa Halter Şampiyonası'nda ilk altın madalyalar Sibel Özkan Konak ve Nurcan Taylan'la geldi. İki Milli sporcumuz 48 kiloda toplam 5 madalya kazandı!

11 Nisan 2015 - 11:33 - Güncelleme: 12 Nisan 2015 - 15:36

Özkan ve Taylan'dan altın madalya
HALTERCİLERİMİZDEN ŞAMPİYONANIN İLK GÜNÜNDE 3’Ü ALTIN 6 MADALYA 

Avrupa Halter Şampiyonası'nda ilk altın madalyalar Sibel Özkan Konak ve Nurcan Taylan'la geldi. İki Milli sporcumuz 48 kiloda toplam 5 madalya kazandı!
Avrupa Halter Şampiyonası Kadınlar 48 kiloya Türk damgası! Milli haltercilerden Sibel Özkan Konak, silkmede ve toplamda altın, koparmada bronz; Nurcan Taylan ise koparmada altın, toplamda gümüş madalya kazandı!
      
Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası ‘nda kadınlar 48 kiloda yarışan Sibel Özkan Konak, silkmede ve toplamda altın, koparmada bronz madalya kazanırken, aynı sıklette mücadele eden Nurcan Taylan da koparmada altın, toplamda gümüş madalyanın sahibi oldu. Erkekler 56 Kiloda ise İsmet Algül, koparmada 114 kiloyla bronz madalya uzandı. 
Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te 38 ülkeden 96 kadın,136 erkek olmak üzere toplam 232 sporcunun katılımı ile başladı.

Kadın Haltercilerimizden 3’ü altın 5 madalya

Başkent Tiflis'teki Spor Sarayı'nda düzenlenen şampiyonada bayanlar 48 kiloda yarışan Nurcan Taylan koparmada 81 kiloluk derecesiyle altın madalyanın sahibi olurken, aynı kiloda Sibel Özkan Konak ise 80 kiloluk kaldırışıyla bronz madalya kazandı.
Silkmede ise Sibel Özkan Konak, ilk hakkında 99 kiloda başarılı oldu. İkinci hakkında 100 kiloyu kaldıramayan milli halterci, hafif sakatlık geçirdiği için üçüncü kez podyuma gelmedi ve toplamda 179 kiloya ulaşarak altın madalya aldı.  Bu sonuçlara göre; Konak,  şampiyonayı koparmada bronz, silkmede ve toplamda altın olmak üzere 3 madalyayla tamamladı.
Aynı sıklette yarışan bir diğer milli halterci Nurcan Taylan da silkmede 97 kiloyla 4. sırada kalırken, toplamda 178 kiloluk derecesiyle gümüş madalya elde etti. Türkiye, böylece kadınlar 48 kiloda toplamda 5 madalya kazandı.
Bakan Çağatay Kılıç Kadın Haltercileri Tebrik Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gürcistan'ın başkenti Tiflis’te düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda kadınlar 48 kiloda madalya kazanan sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:
“Milli Sporcularımız Sibel Özkan Konak ve Nurcan Taylan’ın 3’ü altın toplamda kazandığı 5 madalya bizlere büyük onur ve sevinç yaşattı. Aldığımız başarılar ülke sporunda kadınların önemini bir kez daha en güzel şekilde gösteriyor. Altınla başladığımız müsabakanın ilk gününde Türkiye’yi gururlandıran Sibel Özkan Konak’ı , Nurcan Taylan’ı ve bu başarıda emeği geçen tüm ekibi tebrik ederim. Umuyorum ki kürsünün en üstünde bayrağımızı dalgalandıran sporcularımızın başarıları katlanarak devam edecek. Müsabakada yarışacak tüm sporculara başarılar dilerim.”

Erkeklerde Algül’den Bronz Madalya

Şampiyona bugün yapılan kadınlar 48 kilo müsabakaların ardından erkekler 56 kilo müsabakalarıyla devam etti. Bu sıklette Türkiye'yi İsmet Algül ve Şevket Kardeş temsil etti.
İsmet Algül, koparmadaki ilk hakkında 110 kilo kaldırdı. İkinci denemesinde 114 kiloyu omuzlayan milli halterci Algül, üçüncü hakkında ise 116 kiloda başarılı olamadı. Koparmada 114 kiloyla üçüncü sırada yer alan Algül, bronz madalyanın sahibi oldu. Algül, 136 kiloyla silkmede, 250 kiloyla da toplamda 5. sırada yer aldı.
Aynı sıklette mücadele eden Şevket Kardeş ise 10 halterci arasında koparmada 105 kiloyla son sırada yer aldı. Silkmede 130 kiloya ulaşarak 9. sırayı alan Kardeş, toplamda ise 235 kiloyla şampiyonayı son sırada tamamladı.
Şampiyonada yarın erkeklerde 62 ve 69, kadınlarda ise 53 kilo müsabakaları yapılacak.

Bakan Çağatay Kılıç İsmet Algül’ü Tebrik Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gürcistan'ın başkenti Tiflis’te düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda erkekler 56 kiloda mücadele ederek bronz madalya kazanan milli sporcu İsmet Algül için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:
“Kadın sporcularımızın arkasından gelen İsmet Algün’ün bronz madalya haberi bizlere bir mutluluk daha yaşattı. Aldığımız bu sonuçlar çerçevesinde görüyoruz ki spor adına doğru adımlar atıyoruz. Avrupa Şampiyonası’nın ilk gününde sporcularımız toplamda 6 madalya kazanarak büyük bir başarıya isimlerini yazdırdılar. Kürsüye çıkarak bayrağımızı dalgalandırdılar ve bizleri gururlandırdılar. İsmet Algül’ü ve bu başarısında emeği gecen tüm ekibi tebrik ederim. Devam eden Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek milli sporcularımıza da tekrar başarılar dilerim.”

Bu haber 4377 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x