Okçuluk Milli Takımı´nda, Dünya Kupası hazırlığı

Okçuluk Milli Takımı´nda, Dünya Kupası hazırlığı
A+ A-

OKÇULAR ÇİN'E GİDİYOR
Dünya Kupası'nın 1. ayak yarışı başlıyor....
Okçuluk Milli Takımı, Dünya Kupası'nın 1. ayak yarışı için Çin'in Şangay kentine gidecek.

Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen kupanın 1. ayak müsabakaları 10-15 Nisan tarihleri arasında Şangay'da gerçekleştirilecek. Dünya Kupası'na katılacak Klasik Yay Milli Takımı Antalya'da, Makaralı Yay Milli Takımı ise Çanakkale'de kampa girdi.

Milli Takım Teknik Direktörü Cumhur Yavaş, Şangay müsabakalarının takımın olimpiyat kotası yarışmalarına hazırlık niteliği taşıyacağını söyledi.

Yavaş, ''Şangay'dan sonra kupanın ikinci ayağı, 1-6 Mayıs tarihleri'nde Antalya'da yapılacak. Daha sonra olimpiyat kotası için Avrupa Şampiyonası ve kupanın 3. ayağı gerçekleştirilecek. Bizim asıl hedefimiz olimpiyatlara sporcu gönderebilmek. Dünya kupası müsabakası bunun için ön hazırlık olacak'' dedi.
Cumhur Yavaş ile birlikte antrenör Vladimer Lekveishvili, Serdar Şatır ve Emre Özdemir yönetimindeki Milli Takım, 8 Nisan Pazar günü Çin'e gidecek. Klasik Yay Milli Takımında Yağız Yılmaz, Sermet Çınar, Kerem Kırsever, Enes Uğurlu, Aybüke Aktuna, Damla Ergin, Natalia Nasaridze ve Begül Löklüoğlu makaralı yay takımında ise Demir Elmaağaçlı, Ali Davarcı ve Hasan Basri Hancı yer alıyor.