Niyazi Demirel Yeniden Başkan Seçildi

Niyazi Demirel Yeniden Başkan Seçildi

Lefkoşa Sporcu Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen 9’uncu Olağan Genel Kurul’un Divan Başkanlığını Kürşat Dünki, yardımcılıklarını ise Tufan Şimşek ile Ahmet Şafak yaptı. Genel Kurulda Faaliyet ve Mali Rapor’un oy çokluğu ile aklanmasının ardından geçilen başkanlık seçiminde tek aday olan Niyazi Demirel yeniden üç yıllığına başkanlığa seçildi

05 Mart 2015 - 15:48

Niyazi Demirel Yeniden Başkan Seçildi

KKTC Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu’nda başkanlığa yeniden Niyazi Demirel seçildi.

Lefkoşa Sporcu Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen 9’uncu Olağan Genel Kurul’un Divan Başkanlığını Kürşat Dünki, yardımcılıklarını ise Tufan Şimşek ile Ahmet Şafak yaptı. Genel Kurulda Faaliyet ve Mali Rapor’un oy çokluğu ile aklanmasının ardından geçilen başkanlık seçiminde tek aday olan Niyazi Demirel yeniden üç yıllığına başkanlığa seçildi.

Genel Kurul’da 2014 yılı Faaliyet Raporu ile Mali Rapor okunarak oy çokluğu ile aklandı. 13 üye kulüpten 12’sinin hazır bulunduğu genel kurulda tüzük gereği üyelik aidatlarını yatıran 6 kulüp oy kullanabildi.

Faaliyet ve Mali Raporun aklanmasının ardından geçilen başkanlık seçiminde tek aday olan Niyazi Demirel oyçokluğu ile yeniden üç yıllığına Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanlığına seçilirken, 2015 Faaliyet Programı da oylanarak kabul edildi.

Daha sonra geçilen ödül töreninde 2014 yılında başarılı olan ve belge almaya hak kazanan sporcuların belgeleri ile uluslararası şampiyonalarda başarılı olan sporcu ve antrenörlerin ödülleri verildi.

Federasyon Başkanı Niyazi DEMİREL’in Özgeçmişi;

Niyazi DEMİREL, 1 Aralık 1962 yılında, Kıbrıs’ın Gazimağusa şehrinde dünyaya geldi. İlk eğitimini Gazimağusa Canbulat İlkokulu’nda, orta eğitimini Gazimağusa Namık Kemal Lisesi’nde ve Lise eğitimini Lefke Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1982-1984 yılları arasında vatani görevini yaptı. 1986 yılında Yeniceköy Polis Okulu’na kaydoldu. Okulu birincilikle bitirdikten sonra Polis Özel Harekat Müdürlüğü’nde göreve başladı. Polis örgütü’nün çeşitli kademelerinde çalışan Niyazi DEMİREL şu anda Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Güvenlik ve Koruma Şube Amiri olarak görev yapmaktadır. Polis Örgütü’nde bulunduğu süre içerisinde üniversiteye kayıt yaptıran Niyazi DEMİREL, 1992 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İş İdaresi bölümünden Lisans, 2004 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldu. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Spor Özgeçmişi ; 1980 yılında Gazimağusa’da Coşkun BANK hocanın yanında Taekwon-Do sporuna başladı. 1985- 1995 yılları arasında milli takım sporcusu, 1995-2000 yılları arasında Antrenör, Hakem ve İdareci olarak görev yaptı. Sporcu olarak sayısız KKTC Şampiyonlukları ve Uluslararası Turnuvalarda ikincilik ve üçüncülük dereceleri mevcuttur. Lefkoşa Taekwon-Do İhtisas kulübü’nün kurucusu olan Niyazi DEMİREL uzun süre burada Spor Sorumlusu ve antrenör olarak görev yaptı. 28 Temmuz 2005 tarihinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yeni kurulan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Judo, Hapkido ve Kickboks Federasyonu Başkanlığına atandı. İki yıl içerisinde Federasyonu yüzlerce sporcu ve 7 kulüp sayısına ulaştırarak 21 Ocak 2007 tarihinde I. Olağan Genel Kurulu’nu düzenleyerek Federasyonun Özerkliğini ilan etti. Halen Federasyon Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bu haber 1117 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x