Mücadele Sporlarında pilot bölge

Bitlis Spor İl Müdürü Muzaffer Güven, yaptığı açıklamada, kentte yeni gelişmekte olan bu spor branşlarına gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Mücadele Sporlarında pilot bölge
A+ A-

TATVAN PİLOT BÖLGE OLACAK
Bitlis Spor İl Müdürü Muzaffer Güven, mücsdele sporları  için Tatvan’ı pilot bölge olarak seçtiklerini ve şu anda ilçede wushu, kick boks ve muay thai branşında yaklaşık 500 lisanlı sporcunun bulunduğunu söyledi.
Gençlerin antrenmanlarını en iyi şekilde yapması için malzeme ihtiyaçlarının giderildiğini ifade eden Güven, bütün donanıma sahip olduklarını ve geçtiğimiz aylarda muay thai bölge yarışmalarını Tatvan’da yaptıklarını anımsattı.
 
Geçen hafta Elazığ’da yapılan muay thai grup yarışmaların Bitlis’ten 5′i bayan olmak üzere toplam 9 birincilik elde ettiklerini bildiren Güven, sporcuların Türkiye Muay Thai Şampiyonasına katılmaya hak kazandığını dile getirdi.
 
Güven, “Bu şampiyonada dereceye girecek olan sporcularımız ülkemizi yurt dışında temsil edecek. Bu iyi bir kazanım. Bu 3 branşta daha iyi dereceler alacağımıza inanıyorum. Değişik branşlarda ülkemizi temsil edecek olan sporcuların ilimizden çıkması bizi mutlu ediyor” dedi.