Muaythai Süper Ligi Başlıyor

Muaythai Federasyonu 2011 Faaliyet Programında yer Muaythai Süper Ligi müsabakalarını 2007 yılından bu yana yurdumuzun her yanında gerçekleştirmektedir.

Muaythai Süper Ligi Başlıyor
A+ A-

Muaythai Süper Ligi Başlıyor
 

Muaythai Süper Lig 2011 Başlıyor...

‘’MUAYTHAI LİGLERİ 2011 SEZONU BAŞLIYOR’’

 

Muaythai Federasyonu 2011 Faaliyet Programında yer Muaythai Süper Ligi müsabakalarını 2007 yılından bu yana yurdumuzun her yanında gerçekleştirmektedir.

5 yılda Muaythai Federasyonuna tescilli yüzlerce spor kulübü 28.000 lisanslı sporcu ve milyonlarca spor sever tarafından takip edilen Muaythai Süper Ligi müsabakaları yurdun değişik yerlerinde yapılmaktadır. Organizasyonlar binlerce kişi tarafından canlı olarak, milyonlarca kişi ise ulusal basından izlemektedir. Faaliyet yerel yönetimlerin ve protokolün dikkatini çekmekte ve desteklenmektedir.

Özelikle il ve ilçeler spor ve kültür etkinlikleri sayesinde, toplumun dikkatini çektiği, etkinliğin gerçekleştiği yerlerin tanıtımı yapılmaktadır. Gelişen teknolojinin sunduğu yayın olanakları ile birden fazla aktiviteyi aynı anda sunabilmek mümkün olmaktadır.

Muaythai SüperLig organizasyonlarında Türkiye Muaythai Şampiyonasında 2011 yılında madalya almış, Dünya ve Avrupa Şampiyonlarında derece yapmış sporcuların katılacağı müsabakalar yapılmaktadır. Muaythai sporuna özgü tarihi sanatsal dans, karografiler ile programlarda modern danslar, folklör gösterileri gibi sporunyanında yerel kültürel değerleri zenginliği ortaya kayan önemli biretkinliklere yer verilmektedir.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Resmi Web SitesiFederasyonumuz Tarihi 1300’lü yıllara dayanan Tayland’da ortaya çıkan “Muay Thai” (Tayland Boksu) bir savunma sporu sanatını icra etmektedir. Dünyada hemen hemen her ülkede federasyonu olan Muay Thai Ülkemizde de son yıllarda son derece yaygın yapılan popüler bir spor dalı haline gelmiştir. Muay ThaiSpor dalı 1999 yılında Uluslararası Amatör Muay Thai Federasyonu (IAMTF) Temsilcisi Hasan YILDIZ ile Tayland Büyükelçiliği ortak girişimi ile Dışişleri Bakanlığı'nın katkılarıyla Ülkemizde Muay Thai yasallaşma sürecine girmiş ve 2003 Yılında Karate Federasyonu Başkanlığı altında faaliyetlere başlamıştır. 2006 yılında ise müstakil bir Federasyon olarak faaliyetlere devam etmektedir.

Muaythai Süper Ligi geçen yıl 1. ayağı Bartın Belediyesi desteği ile, 2. ayağı Edirne Keşan Belediyesi desteği ile, 3. ayağı Alanya Do Fighters spor kulübü, 4. ayağı Samsun Belediyesi desteği ile, 5. ayağı Afonkarahisar Sandıklı Belediyesi desteği ile, 6. ayağı Ankara Yenimahalle Belediyesi desteği ile, 7. Ayağı 1. Gurup finali Antalya’nın Serik ilçesi ‘’Serik Belediye Başkanlığı’’ tarafından, Süper Lig’in 8. Ayağı olan 2. Gurup finali Hatay-Antakya’da, ‘’Antakya Belediye Başkanlığı’’ tarafından, Süper ligin sonayağı olan 9. Ayak 3. Gurup finali ise Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve İçel Muaythai Spor Kulübü tarafından Mersin’de federasyonumuzla birlikte gerçekleştirilmiştir.

Bu yıl Muaythai Süper Ligleri 12 veya 16 ayaktan oluşturulması planlanmaktadır.

SüperLig Finallerinde 1. Olacak olan sporcular Milli Takımda yer alarak 04-07 Aralık 2011 tarihleri arasından Tayland’ın Bangkok şehrinde yapılacak olan Dünya Muaythai Kral Kupası’nda ulusumuzu temsil edecektir.

Süper Lig müsabakaları TR1, yayınlanacak TRT tarafından takip edilecek ve anlaşmalara göre canlı yayınlar yapılabilecektir.

Süper Lig Programı.;
Muaythai Süper Ligi 1. Ayak 27 Ağustos 2011 tarihinde Hatay Antakya Belediyesince organize edilecek; Musabaka Programı,
Muaythai Süper Ligi 2. Ayak 03 Eylül 2011 tarihinde Afyonkarahisar Belediyesince organize edilecek; Musabaka Programı,

Lige katılmayı hak eden sporcular ile Yedek listeye girmek isteyen sporcular ekteki formu 10 gün içinde (26.08.2011) tarihine kadar turkiyesuperlig@gmail.com adresine gönderilmelidir bu tarihten sonraki başvurular, değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Musabakaya davet edilen sporcular musabakadan 10 gün önce gelip gelemeyeceklerini önemle bildirmeleri gereklidir. Önceden bildirmeksizin musabakaya gelmeyen sporcular (FDK) Federasyon Disiplin Kuruluna sevk edilebilecektir.

Duyurulur.

2011 Süper Lig Genel Programı