Muaythai Süper Lig 1. ayak Antakya

Muaythai Süper Lig 2011 sezonu 1. Ayak Antakya´da Yapıldı

Muaythai Süper Lig 1. ayak Antakya
A+ A-

 
Türkiye Muay Thai Federasyonu Resmi Web Sitesi
 
Muaythai Süper Lig 2011 sezonu 1. Ayak Antakya'da Yapıldı
 
 
 
 
 
 
 
 
 

        Muaythai Federasyonu 2011 Yılı Faaliyet Programında yer alan ve 5 yıldır yapılmakta olan Muaythai Süper Ligi 2011 sezonu 1. Ayağı olan 27 Ağustos 2011 tarihinde Antakya Belediyesi imkânlarıylagerçekleştirildi.

            2011 Yılı BüyükErkekler A Divisyon ve Büyük Bayanlar kategorisinde 2011 yılı faaliyetlerinekatılanlardan seçilen katıldığı Muaythai Süper Lig Müsabakaları yoğun ve kalabalık bir kitlenin izlediği ortamda Antakya (DSİ) Devlet Su İşleri parkında yapıldı.  

 

            Muaythai Süper ligi 1. Ayak müsabakaları programda olduğu gibisaat 14.00’te teknik tartı teknik toplantı ve akşam yemeğinin ardından Saat 21.30’da şehitlerimize anma töreni, saygı duruşu ve  istiklal marşı ile başladı.
Açılış Serenomisine Muaythai Federasyonu Başkanı adına yönetici ve O-Sport SavunmaSanatları Federasyonu Genel Başkanı Hasan Yıldız, Muaythai Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Dünya Uyuşturucu ile Mücadele eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Başkanı Muzaffer Ilıcak, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, Başkan yardımcıları Faik Selçuk Kızılkaya ve Mehmet Çaparali, Antakya Belediyesi Spor ve Kültür Müdürü Mehmet Yıldız, Muaythai İl Temsilcisi Ahmet Kural, İl Tertip Kurulu üyeleri Şerif Kallıoğulları ve Mehmet Yanık, MHÜK başkanı Recep Yurtsever, Profesyonel Hakem kurulu başkanı Yılmaz Uyanık, görevli hakemler,antrenörler ve sporcular katıldı.

 

Açılış konuşmasını Hatay Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncü yapıtı. İl Müdürü Ali Rıza Tütüncü yaptığı konuşmada Antakya’da yapılan tüm faaliyetleri desteklediklerini, İl müdürlüğü olarak gerek federasyonlar gerekse Antakya Belediyesinden ne talep yapılırsa karşıladıklarını, beeldiyeden’de ne istediysek karşılandığını uyum içerisinde faaliyetlerin yapılmasında katkı sağladıklarını bundan dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.
 

 

           İkinci konuşmayı yapmak üzere ringe çıkan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ ise; geçen yıl Muaythai Süper ligi müsabakasının yine Antakya’da Belediyemizce yapıldığını, sporun heralanında faaliyet yaptıklarını geçen aylar Uluslararsı Aba güreşi şampiyonası gerçekleştirdiklerini bu da Türkiye’de ilk olduğunu, Daha önce bahsettiğim gibi Muaythai Sporunun mücadele sporu olduğundan ata sporlara benzettiğini sporun her çeşididini desteklediklerini ve destekleyeceklerini ifade etti. 

 

            Son konuşmayı yapmak üzere Federasyon Yöneticisi Başkan adına vekaleten konuşma yapan Hasan Yıldız,  öncelikle Sayın Federasyon Başkanımız Halil Durna’nın selam ve saygılarını Hatay halkına sunduğunu, bu ligin yapılmasına etkin destek veren başta Antakya Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ’a Başkan yardımcıları Faik Selçuk Kızılkaya ve Mehmet Çaparali’ye, Antakya Belediyesi Spor ve Kültür Müdürü Mehmet Yıldız’a ve Spor İl Müdürümüz Ali Rıza Tütüncü’ye Federasyonumuz adına şükranlarımızı sunarım dedi.
 

 

            Hasan Yıldız; Türkiye Muaythai Federasyonu 2011 Faaliyet planında yer alan Muaythai Süper Liginin ilk ayağı Antakya ayağına kıymetli hemşerilerim hoş geldiniz, geçen yıl yapılan organizasyonun yanı sıra amacımız her yılAntakya’da bir lig yapmaktı ve sayın Belediye Başkanımızın katkıları ile ligin ilk ayağını bu yıl burada gerçekleştiriyoruz. Temenimiz muhteşem bir atmosferde yaptığımız ligin her ayağının bu şekilde sizlerin olduğu gibi ilgi ve kalabalık seyirci karşısında yapmak. 
           Ligimizde müsabaka yapacak sporcular finaller sonunda Ülkemizi Dünya Kupasında temsil edecekler.  Yarışacak sporculara öncelikle sağlıklı sonrasında başarılı müsabakalar diliyorum, ayrıca manevi desteklerini esirgemeyen Yönetim Kurulu Üyemiz ve (DUMESF) Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Muzaffer Ilıcak’a, çalışma arkadaşlarım federasyonumuz kurullarında görevli olan İl temsilcisi Ahmet Kural, Tertip Kurulu üyeleri ŞerifKallıoğulları, Milli takım antrenörü Mehmet Yanık’a ile Camal Dağlıoğlu’na teşekkürediyorum diyerek konuşmasını bitirdi.

 

            Ligin programı gereği müsabakalar Waikru dansı ve raund aralarında müzikle başlayarak devam etti. Programın içerisinde Hatay’ın önem verdiği ata sporlarımızdan Aba güresi tanıtım gösterileri ve müsabaka çeşitleri yapıldı. İlgi gören aba güreşi seyredilmeye değer görüntüler sergilendi.