Muaythai milli takım seçmeleri

Muaythai Federasyonu 2011 Dünya Şampiyonası Milli Takımı ve Süper Lig sezonu sporcu seçme müsabakaları 15-17 Temmuz 2011tarihlerinde Antalya Dilek Sabancı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Muaythai milli takım seçmeleri
A+ A-

Milli Takım Seçmeleri yapıldı
 

Muaythai Federasyonu Milli Takım Seçmeleri Yapıldı.

Muaythai Federasyonu 2011 Dünya Şampiyonası Milli Takımı ve Süper Lig sezonu sporcu seçme müsabakaları 15-17 Temmuz 2011tarihlerinde Antalya Dilek Sabancı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

 

 

196 Sporcunun katıldığı seçmeler 15 Temmuz 2011tarihinde başlayarak 17 Temmuz 2011 tarihinde final müsabakaları ile sona erdi,

 
Türkiye Şampiyonasında ilk dört dereceye giren ve Türkiye ve bölge şampiyonalarında iyi sporcu olmasına rağmen yenilmiş olan sporcuların çağrıldığı seçmelerde Antrenörlerin sporcuların arkalarına çıkmalarına müsaade edilmedi sporcular eşit şartlarda birbirlerini rigte yarıştırarak Dünya Şampiyonası ve Süper Lig için yarıştılar.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Resmi Web SitesiTalimat gereği Tartı, Kura ve müsabaka programı saat dilimleri ile federasyonun uygulamış olduğu kural ve kaidelere göre yapıldı. 10 gram fazla gelen sporcular dahi tartılarda elendi, Federasyon kaidelerin uygulanması ve uyulması için gözlemciler görevlendirdi. Gözlemci raporlarının ardından mevzuata uymayanlar (F.D.K)Federasyon Disiplin ve Ceza Kurulu sevk edilerek gerekli işlem yapılabilecek.

 

Müsabakalarda hakemlik görevi yapan görevlilerin talimat gereği sınırdan fazla 4-1 düşmeleri sonucunda savunmaları istenecek ve gerektiğinde F.D.K. sevk edilebilecek.  

Müsabakaları izlemek üzere, Muratpaşa Kaymakamı ve Federasyon Hukuk ve Hakemlikten sorumlu Asbaşkan Fatih KOCABAŞ, Disiplin Kurulu Başkanı Av. Sebahattin ÇETİN, Federasyon yöneticisi Hasan YILDIZ, Teknik ve Eğitimden sorumlu Asbaşkan Okşar TAŞTAN, Profesyonel Şube Asbaşkanı Ercan ÖZHAN, Personelden sorumlu Asbaşkan Mustafa KIZIL, Federasyon Genel Sekreteri Ömer IŞIK, Genel Sekreter Vekili Korkmaz ATALAY, GSGM temsilcileri katıldı.

Müsabakalarda Görevli Merkez Hakem Üst Kurulu Başkanı Recep YURTSEVER ve MHÜK üyeleri, Federasyon Amatör Hakem Kurulu Başkanı Hamit DURMAZ, Başkan yardımcısı ve Profesyonel Hakem Kurulu Başkanı Yılmaz UYANIK ve AHKÜ yeleri, Görevli Teknik Koordinasyon Kurulu Başkanı Yasin URLU ve üyeler ,Görevli Amatör Teknik Kurul Başkanı Tarkan KÖYMEN ve ATK üyeleri, Profesyonel Teknik Kurul Başkan Yardımcısı Orhan DOĞAN ve PTK üyeleri yer aldılar.

Seçmelerde Ev sahibi Muratpaşa Belediye Başkanlığı 16 Temmuz cumartesi günü bir akşam yemeği verdi.

Yönetim Kurulu ve Federasyon Temsilci, idareci ve görevlilerin yer aldığı yemekte Federasyon yöneticileri konuşma camiaya hitaben konuşmalar yaptı.

 
İlk konuşmayı yapan; Federasyon Teknik ve Eğitimden sorumlu Asbaşkan Okşar TAŞTAN, Federasyon olarak her geçen gün sistemin oturduğunu teknik ve eğitim alt yapıya doğru iyiye gittiğini, tüm antrenör ve hakemlerin başarılı olduğunu devamın sağlanmasını temennisini duyduğunu ifade etti. 

 

Profesyonel Şube Asbaşkanı Ercan ÖZHAN ise burada yarışan ve yarışacak olan sporculara başarılar dilediğini, temennisinin Dünya şampiyonasında profesyonel bir temsilin olması dedi.

Federasyon ve Disiplin Kurulu Başkanı Av. Sebahattin ÇETİN ise yaptığı konuşmada öncelikle Federasyon Başkanı Halil DURNA’nın bökrek tedavisi gördüğünden katılamadığını, kendisinin tüm camiaya selam ve saygılarını ilettiğini tüm sporculara ve antrenörlerine başarılar dilediğini ifade etti. Av. ÇETİN, şampiyonada iki kurul üyesinin kavga ettiğinin ancak bunun birbirlerinin diyalog eksikliğinden kaynaklanan yanlış anlaşılmadan olduğunu tahmin etiğini. Her kesin kardeşçe spor yapmasının gerektiğini ringe’te olanın ring te kalması gerektiğini dostlukların bozulmaması gerektiğini ifade etti. Her şeye rağmen F.D.K. görevini yerine getireceğini de yineledi.

Federasyon yöneticisi Hasan YILDIZ ise Milli Takım seçmesine bu kadar kişinin katılmasını beklemediğini listede davetli çok görünse de bazı kilolarda belli kişilerin olduğundan burada şampiyon olmayı gözüne kestiren kişilerin az olacağını düşündüğünü, ancak görünen o ki her kes 1. Olmayı gözüne kestirmiş. Katılım bizi mutlu etti, demek uygulamalarımız sporun daha genişleyeceğini gösteriyor diğer branşlarda 1. Olanları almamakla bir çok sporcunun umut etmesine ve gelip seçmelere katılmasına katkı sağladı. Bu memnunluk verici. Ayrıca; buraya kadar par pul gözetmeden iştirak eden idareci, antrenör ve sporculara teşekkür ederiz, görev yapan hakemlere tarafsızlığı ve dürüst yönetimlerinden dolayı tebrik ederim dedi.

Yetkili yönetici Hasan YILDIZ; Seçmelerde 1. Olan sporcular yapılacak uluslararası müsabaka sonrası başarılı olanlar Dünya Şampiyonasına katılacak, A-Divisyon Büyük Erkekler ile Büyük Bayanlar 2.3.4.5olanlar ise Dünya Kupası içi Lige girecek dedi.

Sonuçlar;

Dünya Şampiyonası Seçme Sonuçları

2011 Süper Lig Seçme Sonuçları