Muaythai´cilerimiz döndü

Türkiye Muaythai Federasyonu 2011 Üniversiteliler Türkiye Şampiyonasında 1. Olan sporculardan oluşan Milli Takım Letonya´nın Leipaja kentinde yapılan Doğu Avrupa Muaythai Kupasında ulusumuzu temsil ettiler.

Muaythai´cilerimiz döndü
A+ A-

Milli Takım Yurda Döndü
Türkiye Muay Thai Federasyonu Resmi Web Sitesi

Üniversiteli sporculardan oluşan Muaythai Milli Takımı Doğu Avrupa Kupası ikincisi oldu.


Türkiye Muaythai Federasyonu 2011 Üniversiteliler Türkiye Şampiyonasında 1. Olan sporculardan oluşan Milli Takım Letonya’nın Leipaja kentinde yapılan Doğu Avrupa Muaythai Kupasında ulusumuzu temsil ettiler.

10 Ülkeden takımların katıldığı kupa müsabakaları 28 ile 31 Temmuz arasında gerçekleştirildi.
Kupa müsabakalarında ÖzlemTasyapar 67 kg. Eda Eroğlu 51 kg, Ibrahim Telli 86 kg, Ayşegül Behlivan 54 kg, Özge Şan 48 kg, Sebahat Demir 65.5 Kg, NesrinIşık 57 Kg, Volkan Başak +91 kg, birincilik madalyası.

Sami Yıldırım 51 kg, Murat Antepli 60 kg, Ali Sarı 91 Kg. 2. lik madalyası.

Yahya Geylani 71 kg, Tolga Arslan 57 kg, Gurhan Yıldız 54 kg, 3. Lük madalyası aldı. Toplamda 8 altın, 3 gümüş 3 bronz madalya alan takımımız, Kazakistan’dan sonra en fazla madalya alan takım olarak Doğu Avrupa’nın en iyi ikinci takımıoldu.

Federasyon Başkanı Halil DURNA, Teknik ve Eğitimden sorumlu Asbaşkan Okşar TAŞTAN Atatürk Havaalanından uğurladıkları kafilenin başarıları kendilerini sevindirdi.

Başkan Halil DURNA; Kafile Başkanı Hasan YILDIZ, İdareci Mehmet Sadık İNEL,Yrd. Doç.Dr. Aydın ŞENTÜK, Federasyon Genel Sekreter V. Korkmaz ATALAY, Baş Antrenör Yasin URLU, Hüseyin İNCE, Antrenör Serdar ŞANLI ve 16 Sporcuyu takımın başarısından dolayı kutladı.

 

 

LETONYA'DA MUAY THAİ FIRTINASI
MİLLİ TAKIM YURDA DÖNDÜ

29-31 Temmuz 2011 tarihleri arasında Latvia'nın Liepaja kentinde yapılan Muay Thai Doğu Avrupa Kupasına Türk Milli Takımı Damgasını vurdu.

10 ülkeden 100 sporcunun istirak ettiği Muay Thai Doğu Avrupa kupasında Takım halinde Kazakistan 1.(birinci) Türkiye 2.(ikinci) Rusya 3. (üçüncü) oldu.

Milli Takım olarak 5 altın, 3 Gümüş, 3 bronz Madalya alarak takım halinde 2. olduk.

Milli Takım Kafilesini Havaalanında Federasyonumuz Teknik Asbaşkanı Okşar TAŞTAN karşıladı.

Teknik Asbaşkan Okşar TAŞTAN yaptığı açıklamada; milli takımın takım halinde 2. olmasının gurur verici olduğunu, başarıların artarak devam edeceğine olan inancını dile getirdi.

TAŞTAN; Muay Thai Sporunun her geçen gün gelişip yaygınlaştığını, milli takımın bu güzel başarılarının gelecek nesillere bu sporun daha çok sevdirilmesi açısından önemli olduğunu belirterek, Milli Takım kafilesinde yer alan yönetici-antrenör ve sporcuları tebrik ederek, hatıra fotoğrafı çektirildi. Daha sonra kafilede yer alan kişiler illerine uğurlandı.