Muaythai Bölge Şampiyonaları

Minikler ve Yıldızlar Bay – Bayan Doğu Anadolu BölgeŞampiyonası 30-31 Temmuz 2011 Diyarbakır ilimizde yapıldı.

Muaythai Bölge Şampiyonaları
A+ A-

MİNİKLER-YILDIZLAR (KIZLAR VE ERKELER)
GÜNEY DOĞU ANADOLU BÖLGE MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI YAPILDI

Minikler ve Yıldızlar Bay – Bayan Doğu Anadolu BölgeŞampiyonası 30-31 Temmuz 2011 Diyarbakır ilimizde yapıldı.

Şampiyonaya; ADIYAMAN, ŞIRNAK, DİYARBAKIR, KAHRAMANMARAŞ, GAZİANTEP, BATMAN, SİVAS'tan 68 Sporcu, idareci, hakem ve yönetici olmak üzere 120 yakın kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Yaşar GÜLTEKİN, Diyarbakır ilimizde Gerçekleşen Güney Doğu Anadolu Minik ve Yıldızlar Şampiyonasına bölgeye bağlı 10 ilden 7 sinin katılmasının sevindirici olduğu Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığının duyarlı davranarak yurdun her bölgesine faaliyet gerçekleştirdiğini ifade etti.

Şampiyonada, Merkez Hakem Üst Kurulu Başkanı Recep YURTSEVER, Bölge Koordinatörü Mecit KLAVUZ, MHK üyesi ve BHK başkanı Av. Canan KLAVUZ, Federasyon Teknik Kurul Üyesi Ekrem ARIS, Bölge Teknik Kurul Üyeleri Zahit SEVIDİK, Kadir KÖSEOĞLU, İl Temsilcisiİlhan ATTI, İl Tertip Kurulu Üyeleri Rıfat ELÇİ, Mehmet KAHRAMAN, İbrahim ERTAŞve görevli hakemler yer aldılar.

Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası sonuçları için tıklayınız...

MİNİKLER-YILDIZLAR (KIZLAR VE ERKELER)
DOĞU ANADOLU BÖLGE MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI YAPILDI

Minikler ve Yıldızlar Bay – Bayan Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası 30-31 Temmuz 2011 Elazığ ilimizde yapıldı,

Şampiyonaya : MALATYA – ELAZIĞ – ERZİNCAN – IĞDIR - BİTLİS illerinden 50’ye yakın sporcunun, idareci, hakem ve yönetici olmak üzere 100'e yakın kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonunda yapılan şampiyonaya Federasyonu Bölge Yürütme Kurulu Başkan yardımcısı Hasan Basri KARAKUŞ, Teknik Kurul Üyesi Selçuk YENER, Federasyon İl Temsilcisi Selahattin OMAÇ, Amatör Hakem Kurulu üyesi Vahap KÖSEMEN ile birlikte şampiyona başarılı bir şekilde gerçekleştirldi.

Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası sonuçları için tıklayınız...

MİNİKLER-YILDIZLAR (KIZLAR VE ERKELER)
KARADENİZ BÖLGE MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI YAPILDI

Minikler ve Yıldızlar Bay – Bayan Ege Karadeniz BölgeŞampiyonası 30-31 Temmuz 2011 Gümüşhanede yapıldı,

Şampiyonaya; SAMSUN, ÇORUM, TRABZON, ORDU, RİZE, GÜMÜŞHANE'den toplam 130 Sporcunun, idareci, hakemve yönetici olmak üzere 200 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet ARPACIOĞLU, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Kaya, katkı sağlayarak şampiyonanın Gümüşhane’de olmasından mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Şampiyonayı Türkiye Muaythai Federasyonu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Mustafa DURMUŞOĞLU, Bölge Koordinatörü Şahin GÜLER, Merkez Hakem Kurulu üyesi Tuncay KARAAL, Teknik Kurul üyesi ErolAYAKTA, Bölge Teknik Kurul Üyesi Ramazan SEVİNÇ, İl Temsilcisi Erol EROĞLU birlikte organize eden başarılı bir ekip oldu.

Şampiyonada ilk ikiye giren sporcular20-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Konya ilinde yapılacak olan Minik-Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında illerini temsil edecekler.

Karadeniz Bölge Şampiyonası sonuçları için tıklayınız...

MİNİKLER-YILDIZLAR (KIZLAR VE ERKELER)
EGE BÖLGESİ MUAYTHAİŞAMPİYONASI YAPILDI

Minikler ve Yıldızlar Bay – Bayan Ege Bölge Şampiyonası 30-31 Temmuz 2011 Denizli – Çivril’de yapıldı.

Şampiyona ile ilgili rapor veren Bölge Yürütme Kurulu Koordinatörü Mehmet Serhat ÖZCAN; "Şampiyonaya bölgemize bağlı bulunan 8 ilden 6 il katılım sağlamış ve toplamda 89 sporcu yarışmıştır. Maçlar talimatlara uygun olarak yapılmış ve sonuçlandırılmıştır.

Ege bölgesi yürütme kurulu olarak bu müsabakanın en iyi şekilde sonuçlanması için ekip olarak en iyi şekilde çalıştık ve müsabakaları bitirdik. Bu müsabakalarda görevli hakem ve teknik kurul üyeleri de çok iyi şekilde çalışarak büyük özveride bulunmuşlardır. Dereceye giren sporcular Alanya da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılacaklardır ve bölgemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir.

Bizlere bu görevi verdiği içinde Federasyonumuz yetkililerine teşekkürü ederiz." demiştir.

İZMİR – MUĞLA – DENİZLİ – UŞAK – AFYON –MANİSA’nın katıldığı Ege Bölge Şampiyonasında ; Merkez Hakem Üst Kurulu Üyesi ve Ege Bölge Yürütme Kurulu Üyesi Şakir BAYRAMOĞLU, Bölge Yürütme Kurulu Üyeleri Remzi BAGAY ve Ediz BARIŞ, Teknik Kurul ve Teknik Koordinasyon kurulundan Süleyan DOĞAN, İsam AKGÜL ve Hasan KARLI, Tertip Kurulu Başkanı ve Ankara Federasyon İl Tertip Kurulu Başkanı Birol KARAKIŞ müsabakalarda görev aldılar.

Ege Bölge Şampiyonası müsabaka sonuçları için tıklayınız...

Akdeniz Bölge Muaythai Şampiyonası Hatay’ın Merkez ilçesi Antakya ilimizde yapılmıştır.

Şampiyona ilgili rapor veren Akdeniz Bölge Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Ziya D.YILDIRIM "30-31 Temmuz 2011 tarihlerinde Hatay'da yapılan Minik ve Yıldızlar Muay Thai Akdeniz Bölge Şampiyonasına Hatay’dan 25, Mersin’den 26, Adana’dan 22 ve Antalya’dan 3 toplam 76 sporcu katılmıştır. Şampiyonaya Isparta, Burdur, Osmaniye den hiç sporcu katılmamıştır. Bu illerin il temsilciliklerinden rapor alınması gerektiğini, Şampiyonaya katılan sporcuların tartı ve doktor işlemlerinden sonra adaletli bir eşleşme yapıldığı, Bölge Yürütme Kurulu başkanlığında yapılması gereken toplantı yapıldığı, Maç esnasında Bölge Hakem Kurulu başkanlığında görev alan bütünhakemler adaletli bir yönetim sergilediği. Yan hakemlerinde verdiği puanlamalardabuna uygun olduğu. Göre verilmiş olan ve gelmeyen hakemlerin yerine başka hakemlerin görevlendirildiğini. İl Tertip ve itiraz kurulu masalarının yerinde itiraz ve teknik heyetin görevlerinde biraz daha hassas olmaları gerektiğini, Wai Kru dansına yeteri kadar önem verilmediğini, Branşın kendine özgü olmayankılık kiyafetlere daha fazla özen gösterilmesi gerektiğini, BHK hergün müsabakalar için rapor düzenlemesi gerektiğini aksiliklerin giderilmesi halinde daha iyi organizasyonlar olacağını" ifade etti.

Şampiyonada emeği geçen başta Hatay İl Temsilcisi Ahmet KURAL’a İl Tertip Kurulu Başkan vekili Şerif KALLIOĞULLARI, Tertip Kurulu üyeleri Mehmet YANIK, Bekir TÜM ve CemalDAĞLIOĞLUN’u, teşekkür eder.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Engin KISA, Teknik Koordinasyon Kurulu üyesi Hakan ŞAHADE, Merkez Hakem Kurlu üyesi ve Bölge Hakem Kurulu Başkanı Yasemin TAŞDELEN’i, başarılarından dolayı kutlarız.

Akdeniz Bölge Şampiyonası sonuçları için tıklayınız...

MİNİKLER-YILDIZLAR (KIZLAR VE ERKELER)
MARMARA BÖLGESİ MUAY THAİ ŞAMPİYONASI YAPILDI

Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanlığı 2011 yılı faaliyet programında yer alan “Minikler ve Yıldızlar Kızlar-Erkekler Bölge Şampiyonaları Muaythai ve Wai Kru müsabakaları; Ankara, Denizli, Hatay, Bursa, Gümüşhane, Diyarbakır, Elazığ,’da yapıldı.

Bölge Minik-Yıldızlar Şampiyonanın ikincisi 23-24 Temmuz 2011 tarihlerinde Bursa’da yapıldı.

Şampiyonaya : İSTANBUL– KOCAELİ – BURSA – TEKİRDAĞ – KIRKLARELİ - SAKARYA - EDİRNE (7) İlden (71) Sporcu katıldı.

Marmara Bölge Şampiyonasına Merkez Hakem Üst Kurulu Üyesi ve Amatör Hakem Kurulu Başkanı Yardımcısı Yılmaz UYANIK. Federasyon Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Orhan DOĞAN, Bölge Koordinatörü Murat TOKAT, Bölge Teknik Koordinasyon Kurulu Başkanı Yılmaz ÇEKEN, Bölge Teknik Üyeler Süleyman BABACAN ve Ahmet YOKUŞ, İl Temsilcisi İsa KARS ve İl Tertipkurulu üyeleri yer aldılar.

Marmara bölgesinden 7 ilden sporcunun katılımıyla yapılan şampiyonada ilk iki dereceye giren sporcular 20-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Konya’da yapılması planlanan Minikler-Yıldızlar Türkiye şampiyonasına katılabilecekler

Marmara Bölge Şampiyonası sonuçları için tıklayınız...

MİNİKLER-YILDIZLAR (KIZLAR VE ERKELER)
İÇ ANADOLU BÖLGESİ MUAY THAİ ŞAMPİYONASI YAPILDI

Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanlığı 2011 yılı faaliyet programında yer alan “Minikler ve Yıldızlar Kızlar-Erkekler Bölge Şampiyonaları Muaythai ve Wai Kru müsabakaları; Ankara, Denizli, Hatay, Bursa, Gümüşhane, Diyarbakır, Elazığ,’da yapıldı.

Bölge Minik-Yıldızlar Şampiyonanın ilki 09-10 Temmuz 2011 tarihlerinde Ankara Şefik Tetik Spor Salonunda yapıldı.

Şampiyonaya :Ankara, Aksaray, Konya, Kayseri ve Niğde’den 100’e yakın sporcu katıldı.

Merkez Hakem Üst Kurulu Üyesi veAmatör Hakem Kurulu Başkanı Hamit DURMAZ, Federasyon Bölge Yürütme KuruluBaşkanı Abdullah SOYTÜRK, Bölge Koordinatörü ve Teknik Koordinasyon Kurulu üyesi Göksel CİNGÖZ, Bölge Yürütme Kurulu Üyesi Soner YILMAZ, Teknik Koordinasyon Kurulu Üyesi Halil DEMİR, Bölge Teknik Korulu Üyesi Fatih Kaan ULU,

Şampiyonayı Tertip Kurulu Başkanı ve Ankara Federasyon İl Temsilcisi Şahin EROĞLU, İl Tertip kurulu başkan veüyeleri, Adem DEMİR, Şenol YILMAZ, Sedat EYMÜR müsabakalarda görev aldılar.

Bölge Yürütme Kurullarınca yürütülen Bölge Şampiyonalarında Marmara, İçAnadolu, Akdeniz, Karadeniz, Ege Bölgelerinden kilosunda ilk ikiye giren sporcuları, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde ise kilosunda birinci olan sporcular ile 20-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Konya’da yapılması planlanan Minikler-Yıldızlar Türkiye şampiyonasına katılabileceklerdir,

Türkiye Minikler ve Yıldızlar Şampiyonası;
Minikler Kız ve Erkek 10-12 Yaş 1999 ve 2001 doğumlular, ay gün hesabı yapılmayacak.
Minik Erkekler ( 10 – 12 yaş : -30 -34 - 38 -42 - 46 +46 Kg.
Minik Bayanlar ( 10 – 12 yaş: 30-34 – 38 – 42 – 44 +44 Kg.

2-Yıldızlar Kız ve Erkeler 13-14 Yaş 1998 ve 1997 doğumlular ay gün hesabı yapılmayacak.
Yıldız Erkekler ( 13 – 14 yaş: -36 -40 – 44 - 48 – 51 -54 - 57 +57 Kg.
Yıldız Bayanlar ( 13 – 14 yaş :-34- 38 – 42 – 46 – 50 +50 Kg.
Bir kategoride en az 4 sporcu olmalıdır eğer yoksa kategoriler alttan üste birleştirilecektir,

3-Ayrıca;

WAİ KRU ve KAREOGRAFI ŞAMPİYONASI
6-7 Yaş Wai Kru dans vekareografi yarışması,
8-9 Yaş Wai Kru dans vekareografi yarışması,
10-11 Yaş Wai Kru dans vekareografi yarışması,
12-13 Yaş Wai Kru dans vekareografi yarışması,
14-15 Yaş Wai Kru dans vekareografi yarışması,

Kategorilerinde yapılacaktır.

İç Anadolu Bölge Şampiyonası (MİNİKLER) sonuçları için tıklayınız...
İç Anadolu Bölge Şampiyonası (YILDIZLAR) sonuçları için tıklayınız...
İç Anadolu Bölge Şampiyonası (WAI-KRU) sonuçları için tıklayınız...