Muay Thai´de siftah yaptık

Muaythai Milli Takım Sporcularımız Özbekistan´ın başkenti Taşkent´te Yunusabad Spor Salonu´nda devam eden Dünya Muay Thai Şampiyonası´nda ilk madalyalarını garantiledi.

Muay Thai´de siftah yaptık
A+ A-

Türkiye Muay Thai Şampiyonası'nda bronz madalyaları garantiledi.
 
TAŞKENT- Muaythai Milli Takım Sporcularımız Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Yunusabad Spor Salonu'nda devam eden Dünya Muay Thai Şampiyonası'nda ilk madalyalarını garantiledi. Tayland dışında ilk defa Özbekistan ev sahipliğinde yapılan Dünya Muay Thai Şampiyonası'nın ikinci gününde millilerimiz üç bronz madalya garantiledi.
Türkiye şampiyonanın ikinci gününde üç ayrı ringde bay-bayan gençler ve büyükler kategorisinde 10 ayrı sıklette mücadele verdi. B ringinde 67 kiloda mücadele eden Ali Batmaz Güney Afrikalı rakibini yenerek Türkiye adına bronz madalya garantileyen ilk sporcu oldu. C ringinde 54 kiloda mücadele veren Alperen Erdoğan ise Kırgızistanlı rakibini yenerek Türkiye'ye ikinci bronzu garantileyen bir diğer sporcu oldu. B ringinde 54 kiloda mücadele eden Ozan Şengel ise Endonezyalı rakibi ringe çıkmayınca Türkiye'ye üçüncü bronz madalyayı garantiledi. B ringinde 67 kiloda mücadele eden ve Türkiye'ye ilk bronz madalyayı garantileyen Ali Batmaz "Öncelikle bana emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İkinci maçımı da aldım; çok mutluyum. İnşallah yarı finaldeki maçımı da alacağım. Buraya şampiyon olmaya geldim. Bayrağımızı en iyi yerlerde dalgalandıracağıma söz veriyorum." diye duygularını dile getirdi.
 
Türkiye Muay Thai Takımı Teknik Direktörü Engin Kısa ise "Ali'yi tebrik ediyorum çok güzel müsabakalar çıkardı. Bugün de güzel mücadele verdi.İnşallah final oynayacak ve altın madalya ile Türkiye'ye döneceğiz. Başarılarının devamını diliyorum." diye konuştu. Bayan kategorisinde yarışan milli sporcular Burcu Karakuş ve Gözde Canpolat, yarı finalde rakiplerine yenilerek bronz madalya aldılar.Şampiyonanın üçüncü günü olan yarın, 10 milli sporcu ringe çıkacak.