Milli Tekvandocu Arslan Demir’den Gümüş Madalya

Milli Tekvandocu Arslan Demir'den Gümüş Madalya

Tunus’un Hammamet şehrinde düzenlenen Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası'nın üçüncü gününde erkekler 59 kiloda Arslan Demir gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda 59 kiloda gümüş madalya kazanan Arslan Demir'i kutladı.

11 Nisan 2018 - 23:15

 Arslan Demir'den Gümüş Madalya
 
Tunus’un Hammamet şehrinde düzenlenen Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası'nın üçüncü gününde erkekler 59 kiloda Arslan Demir gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldu.

 

Tunus’un Hammamet şehrinde düzenlenen Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası yüze yakın ülkeden 946 sporcunun katılımıyla başladı. 

3. GÜN

Erkekler 59 kiloda Arslan Demir gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldu.


Madalya mücadelesi veren diğer sporcularımızdan erkekler 63 kiloda Nesim Küskü ile bayanlar 52 kiloda Zeynep Şeyma Turhan ve 55 kiloda Emine Nur Palaz elenerek şampiyonaya veda ettiler.

2. GÜN

Şampiyonanın ikinci gününde bayanlar 46 kiloda İklima Betül Karakuş, 49 kiloda Elif Ilgın Öztabak ile erkekler 51 kiloda Ömer Yasin Orhan ve 55 kiloda Kemal Külük madalya kazanamadan şampiyonaya veda ettiler.

1.GÜN

Şampiyonanın ilk gününde Türkiye adına 4 sporcu mücadele etti. 

Bayanlar 42 kiloda Emine Göğebakan ve erkekler 48 kiloda Görkem Polat gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldular.

İlk gün mücadele eden diğer milli sporculardan bayanlar 44 kiloda Vildan Kılıç ve erkekler 45 kiloda Server Balaban madalyaya uzanamayarak veda ettiler.

 

Türk sporcu Arslan Demir dünya ikincisi oldu

Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda Türk sporculardan Arslan Demir, gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldu.

 

Türk sporcu Arslan Demir dünya ikincisi oldu

 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Demir'i kutladı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda 59 kiloda gümüş madalya kazanan Arslan Demir'i kutladı.

Bak, yayımladığı tebrik mesajında, "Dünya arenasında daima söz sahibi olan milli tekvandocularımızdan Arslan Demir kardeşim, Tunus'ta sergilediği üst düzey performans neticesinde gümüş madalya kazanmıştır. Genç yaşına rağmen ortaya koyduğu mücadele ile geleceğe dönük büyük ümit vadeden milli sporcumuz Arslan Demir'i başarısından dolayı tebrik ediyorum. Bu madalyada emeği geçen teknik heyeti ve sporcumuzun ailesini de kutluyorum." ifadelerine yer verdi.


 
 

Bu haber 28298 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x