Malmö Lady and Men İntercup 2015

Malmö Lady and Men İntercup 2015

İsveç’in Malmö Kentinde Düzenlenen Goalball’de Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlardan sonra Dünyanın en önemli turnuvalarından biri olan Malmö Lady and Men İntercup 2015 Turnuvası'nda Bayan ve Erkek Goalball Milli Takımlarımız Mükemmel bir performans sergileyerek Dünyanın en iyi takımlarından olduklarını bir kez daha kanıtladılar. Turnuvada Erkek milli takımımız şampiyon olurken Bayan Milli Takımımız Turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

08 Nisan 2015 - 13:08 - Güncelleme: 08 Nisan 2015 - 13:14

 Malmö Lady and Men İntercup 2015 
GOALBALL MİLLİ TAKIMLARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI 
Erkek milli takımımız altın, Bayan Milli Takımımız gümüş kazandı

 İsveç’in Malmö Kentinde Düzenlenen Goalball’de Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlardan sonra Dünyanın en önemli turnuvalarından biri olan Malmö Lady and Men İntercup 2015 Turnuvası'nda  Bayan ve Erkek Goalball Milli Takımlarımız Mükemmel bir performans sergileyerek Dünyanın en iyi takımlarından olduklarını bir kez daha kanıtladılar. Turnuvada Erkek milli takımımız şampiyon olurken Bayan Milli Takımımız Turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

Turnuvaya Bayanlarda Yunanistan, Almanya, İsveç, Rusya, İspanya, Japonya, İngiltere, Finlandiya, Danimarka, Amerika, Belçika ve Türkiye olmak üzere dünyanın en iyi 12 Milli Takımları Katıldı. Erkeklerde ise Japonya, Belçika, Almanya, Finlandiya, İsveç, Macaristan ve Türkiye  olmak üzere 7 ülke katıldı.

Erkek Goalball Milli Takımımız;

Japonya’yı 8-3, Macaristan’ı 7-3, Almanya’yı 5-2, Finlandiya’yı 6-4, İsveç’i 10-5 yendi Belçika ile 3-3 berabere kalarak grubunda birinci olarak finale çıktı. Final maçında tekrar Belçika ile eşleşen Millilerimiz Belçika’yı 11-2 lik  skorla yenerek şampiyon oldu.

Bayan Goalball Milli Takımımız;

İsveç’i 7-3, Rusya’yı 6-2, Yunanistan’ı 7-0, İspanya’yı 11-1, Almanya’yı 6-4 yenerek Grubundan lider olarak yarı finale çıktı. Yarı Finalde Japonya ile eşleşen millilerimiz Japonya’yı 3-0 lık skorla geçerek finale çıktı. Finalde ABD ile karşılaşan Bayan Millilerimiz maçın normal süresini 2-2 beraberlikle bitirdi. Uzatmalara giden maç uzatmaların ikinci yarısında ABD Takımının atmış olduğu altın golle ABD’ye karşı 3-2 Kaybeden Bayan Milli Takımımız Turnuvayı 2 olarak tamamladı.

Turnuvada Erkeklerde Ekrem GÜNDOĞDU, Bayanlarda Sümeyye ÖZCAN gol kralı ve kraliçesi oldu.

Bakan Çağatay Kılıç Goalball milli takımını tebrik etti. 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Malmö Lady and Men İntercup 2015 Turnuvasında  şampiyon olan Goalball Erkek milli takımını ve aynı turnuvada ikinci olan Bayan milli takımını tebrik etti.

Bakan Çağatay Kılıç'ın tebrik mesajı şöyle:

Dünyanın en önemli turnuvalarından biri olan Malmö Lady and men İntercup 2015 Turnuvasında başarılı bir performans sergileyerek şampiyon olan Erkek Goalball Milli Takımımızı ve turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Bayan Milli takımımızı kutluyorum. Goalball milli takımlarımız bu önemli turnuvada aldıkları şampiyonluk ve ikincilik ile ne kadar başarılı olduklarını bir kez daha kanıtlayarak bizleri gururlandırdılar. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.  

Bu haber 2113 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x