Madalyaları ufak hatalarla kaybettik

Madalyaları ufak hatalarla kaybettik
A+ A-29 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda yarışacak 43 sporcu, Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in katıldığı tören ile uğurlandı. Londra olimpiyatlarını değerlendiren Rıza, "Madalyaları ufak tefek hatalarla kaybettik" dedi.

BURAK HATAY - DOĞAN GÜNDOĞDU
İSTANBUL

Wow Hotel’de düzenlenen uğurlama törenine Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in yanı sıra, Milli Judocu Gülşah Kocatürk ile Türkiye Paralimpik Komitesi Başkanı Yavuz Kocaömer, milli pralimpik sporcuları, antrenörleri ve milli paralimpik komite üyeleri de katıldı.

Uğurlama töreni öncesinde İHA muhabirinin sorularını cevaplayan Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, paralimpik sporcuların Londara’ya yarın gideceğini hatırlatarak, “Arkadaşlarımız yarın gidiyorlar. Bende bu gün onlara destek vermek, onarlı uğurlamak istedim. ‘Biz başardık sizde kendi branşınızda başarabilirsiniz’ diyerek onların yanında bulunmak istedim. O arkadaşlar bizim gibi değiller onlar daha çok hazırlanıyor. Yaptıkları işe daha çok emek harcıyorlar. Bazı arkadaşlarımızın bazı uzuvları yok ve bu şekilde yaşamak daha zordur. Arkadaşlarımı sabırlarından ve azimlerinden dolayı kutluyorum. İnşallah ellerinden gelen bütün çabayı göstererek ülkemizi en iyi şekilde temsil ederle. Onlar 5 madalyayla değil de 15 madalyayla geri denerler” diye konuştu.

“OLİMPİYATLARA KATILAN GÜREŞÇİLER ÇOK İYİ HAZIRLANIYOR”

Olimpiyatlar da elde edilen başarıları da değerlendiren Kayaalp, 2012 Londra Olimpiyatları’na katılan güreşçilerin çok iyi ve Avrupa ile Dünya şampiyonlarından farklı bir sevide hazırlandığını belirterek, “Güreş şimdiye kadar olimpiyatlara da en başarılı olan branşımızdı. Londra’da ki olimpiyatlarda da çok büyük başarılar bekleniyordu. Birçok başarılı kişiyle olimpiyatlara gittik ama güreşten madalyayı sadece ben aldım. Tabi olimpiyatların farklı bir ruhu olduğunu da herkes gördü. Olimpiyatlar hiçbir Dünya veya Avrupa şampiyonasına benzemiyor. Orada ki herkesin güreşi çok daha iyi. Olimpiyatlara hazırlıklarını çok iyi bir şekilde yapıyorlar. Oradaki herkes çok çalışarak olimpiyatlara katılıyor” şeklinde konuştu.

“MADALYALARI UFAK TEFEK HATALARLA KAYBETTİK”

Kayaap, 2012 Londra Olimpiyatları’nda ki favori sporcuların madalyaları ufak tefek hatalarla kaybettiklerine değinerek, “Londra olimpiyatlarındaki ufak tefek hataları başarısızlık olarak görmemek lazım, her sporda inişler ve çıkışlar vardır. Bu senede bu güreşte böyle oldu ve böyle olduğu içinde güreşi karalamaya hiç gerek yok. Sadece başarısızlığın nedenini bulup gelecek olimpiyatlarda bunları yapmamalıyız. Güreşe baktığımızda da olimpiyatlarda ki bütün güreş tarihi değerlendirmek lazım. Sadece 2012 olimpiyatlarına bakarak bir değerlendirme yapmak yanlış olur. Gerçek bir değerlendirme yapacaksanız geçmiş olimpiyatlara da bakmak gerek. Güreş madalya kazanmaya devam edecektir. Avrupa ve Dünya şampiyonalarında, olimpiyatlarda her zaman madalyaları ülkemize getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.