Kılıç,Muaythai ile tanıştı

2012 Akdeniz Oyunları için Mersine giden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Muaythai Avrupa Şampiyonasında derece yapan Mersinli sporcuları ve Milli Takım Teknik Direktörünü tebrik etti

Kılıç,Muaythai ile tanıştı
A+ A-

 Kılıç,Muaythai ile tanıştı

Muaythai Takımının Büyük Başarısı Bakan Tarafından Kutlandı!

''Bakan Kılıç Muaythai Eldiveni Taktı''

2012 Akdeniz Oyunları için Mersine giden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Muaythai Avrupa Şampiyonasında derece yapan Mersinli sporcuları ve Milli Takım Teknik Direktörünü tebrik etti.

23-29 Nisan 2011 tarihleri arasında Türkiye Muaythai Federasyonu ve Avrupa Muaythai Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Avrupa Muaythai şampiyonasına Milli takımın aldığı 5 altın madalyanın 2.sini Mersinli sporcular alarak damga vurmuştu.

Başarılı sporcuları Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan tarafından kabul edildi. Sporcuların getirdiği Muaythai eldivenini sporcuları kırmayarak eline giyen Bakan Suat Kılıç, başarılarından dolayı sporcuları tebrik etti. Bu tür Başarıların her zaman olması gerektiğini ifade eden Kılıç, Türkiye’nin Avrupa’da ve Dünya’da adının duyulmasının ülke açısından önemli olduğunu vurguladı. Kabulde, Türkiye Muaythai Federasyonu Denetim Kurulu Üyesi İlhan Kahraman ve Milli Takım Antrenörlerinden Nasır Kandemir hazır bulundu.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Teknik Direktör Engin Kısa ise sporcularla gurur duyduklarını belirtti. Avrupa Şampiyonasında bu tür başarıları almanın zor olduğunu ifade eden Kısa, Şampiyonaya 35 Ülkeyle 450 sporcu katıldı. Muaythai Türk Milli Takımı'nın 4 kategoride, 14'ü bayan 45 sporcu ile mücadeleye katıldığı şampiyonada Mersinli sporcular aldıkları başarı için “Sporcularımız çok çalıştı ve gereken başarıyı yakaladı. Bundan sonra ki süreçte bu tür başarılarımız devam edecektir” dedi.