Kick Boksta Türkiye’ye 8 madalya

Kick Boksta Türkiye'ye 8 madalya

Yunanistan'da düzenlenen "Athens Challenge Şampiyonası'na katılan Kick Boks Milli Takımı, Türkiye'ye 3'ü altın olmak üzere 5 madalyayla döndü.

14 Şubat 2015 - 23:02

Kick Boksta Türkiye'ye 8 madalya
Yunanistan'da düzenlenen "Athens Challenge Şampiyonası'na katılan Kick Boks Milli Takımı, Türkiye'ye 3'ü altın olmak üzere 5 madalyayla döndü.
Yunanistan'ın başkenti Atina'da 30 Ocak - 01 Şubat tarihleri arasında düzenlenen "Athens Challenge Şampiyonası"nda 5 sporcu ile katılan Milli takım 3 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.
Farklı branşlarda da yarışan sporcuların aldığı madalyalar şu şekilde; 63 kg Light Contact kategorisinde Fatih Mehmet Şahin, 55 kg Kick Light kategorisinde Sevilay Taş, 63 kg Gençler Light Contact kategorisinde Ebubekir Oflu altın madalyanın sahibi oldu. 63,5 kg Low Kick kategorisinde Fatih Mehmet Şahin, 55 kg Light Contact kategorisinde Sevilay Taş, 55 kg Genç Bayan Light Contact kategorisinde Sena Bıyıklı, 74 kg Light Contact kategorisinde Abdullah Şimşek gümüş madalya kazanırken, 63 kg Kick Light kategorisinde Ebubekir Oflu bronz madalyaya uzandı.

Bakan Çağatay Kılıç, Kick Boksçuları Tebrik Etti
Bu arada Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Yunanistan'da düzenlenen "Athens Challenge Şampiyonası'nda madalya kazanan Kick Boks Milli Takımı için tebrik mesajı yayımladı.
Bakan Çağatay Kılıç'ın tebrik mesajı şöyle:
"Yunanistan'ın başkenti Atina'da düzenlenen şampiyonada mücadele eden Kick Boksçularımızdan güzel haberler geldi. 5 sporcu ile katıldığımız "Athens Challenge Şampiyonası'ndan 8 madalya ile dönmek bizlere gurur ve sevinci bir arada yaşattı. Sporda doğru yolda olduğumuzu bir kere daha görme fırsatımız oldu. Madalya kazanan sporcularımızı ve bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyor, sporcularımızın başarısının sürekli olmasını diliyorum."

Bu haber 1982 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x