Karate’de Bodrum fırtınası esti

Karate'de Bodrum fırtınası esti

Sakarya’da gerçekleştirilen Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonasına katılan Bodrumlu Karateciler Büyük bir başarı elde ederek 2 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz madalya kazanarak milli takıma girmeyi başardılar.

11 Şubat 2015 - 23:41

Karate'de  Bodrum fırtınası esti
 2800 sporcunun katılımı ile 28 Ocak - 1 Şubat tarihlerinde Sakarya’da gerçekleştirilen Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonasına katılan Bodrumlu Karateciler Büyük bir başarı elde ederek 2 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz madalya kazanarak milli takıma girmeyi başardılar.

Toplam 2800 sporcunun katılımı ile 28 Ocak - 1 Şubat tarihlerinde Sakarya’da gerçekleştirilen Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonasına katılan  Karatecilerimiz Büyük bir başarı elde ederek 2 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz madalya kazanarak milli takıma girmeyi başardılar.

Bodrumlu sporcular Mayıs ayında yapılacak olan Balkan Karate şampiyonasında ve 2015 yılı içinde yapılacak olan tüm uluslararası şampiyonalarda Milli formayı giyme hakkı kazandılar. Kayra Sezgin ve İsmail Tarım Türkiye şampiyonu olurken, Umut Altıntaş Türkiye ikincisi, İlayda Çakmak ve Enis Altıntaş Türkiye üçüncüsü olmayı başardılar.

Ayrıca şampiyonaya katılan 50 ilden daha iyi bir sonuç alan başarılı takım, iller klasmanın da altıncı sırada yer almayı başardı. Yine şampiyonaya katılan kulüpler arasında en iyi 3 takımın arasına giren sporcuların sevinci görülmeye değerdi.

Şampiyonayı değerlendiren Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü aynı zamanda takımın teknik direktörü Fatih Uzunlulu kazanılan bu büyük başarının tamamen takım çalışmasının eseri olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Milli takıma Bodrum’dan sporcu yollamanın gururunu yaşıyoruz , bilindiği gibi bir çok kötü alışkanlık madde ve teknoloji bağımlılığı gibi çağımızın sorunlarından çocuklarımızı korumanın tek yolu spordur, mutlaka her çocuğa uygun keyifle yapacağı bir spor dalı mevcuttur. Burada ailelere düşen görev çocuklarının severek yapacakları spor dallarını keşfetmelerine olanak sağlamaları ve bu yolda onları doğru yönlendirmeleridir”

Başarılı sporcular ve antrenörleri Fatih Uzunlulu kendilerine her zaman destek olan Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’e, Bodrum Kaymakamı Dr.Mehmet Gödekmerdan’a, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a ve Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederek Milli takımda ki görevlerinde de başarılı olacaklarının sözünü şimdiden vermiş oldular. 

Bu haber 1243 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x