Kalahari Maratonuna Türk damgası

Kalahari Maratonuna Türk damgası

Dünyanın en zorlu ve uzun koşularından Kalahari Maratonuna Türkiye’den katılan koşucular damga vurdu. Güney Afrika’da düzenlenen ve 236 kilometre ile en zorlu maratonlar arasında gösterilen Kalahari Extreme Maratonu, belgesellere konu olan alanlarda yapıldı.

22 Kasım 2014 - 22:46 - Güncelleme: 22 Kasım 2014 - 22:50

Kalahari Maratonuna Türk damgası
Dünyanın en zorlu ve uzun koşularından Kalahari Maratonuna Türkiye’den katılan koşucular damga vurdu.
Güney Afrika’da düzenlenen ve 236 kilometre ile en zorlu maratonlar arasında gösterilen Kalahari Extreme Maratonu, belgesellere konu olan alanlarda yapıldı. Kalahari Augrabies Extreme Maratonu, 28 kilometreden 75 kilometreye kadar her gün için belirlenen farklı etaplarda devam ederken, yarışmacıların kıyafet ve güvenlik ekipmanlarını taşıması gerekiyor. 18 ülkeden 70 sporcunun katıldığı zorlu maratonda vahşi hayvanlar görülürken, etapların sonunda geceyi geçirmeleri için barınak ve su verilen sporcular, 30-45 derece sıcaklıkta hedeflerine ulaşmak için meydan okudu.
7 gün süren etaplarda Mahmut Yavuz 21 saat 41 dakika ile birinci, kadınlarda 29 saat 35 dakika ile Bakiye Duran 3. oldu. Mahmut Yavuz ay yıldızlı bayrağı dalgalandırarak dünyanın en zorlu maratonunda Türkiye'nin adını duyurdu. 

 

Bu haber 1483 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x