Judoya Büyük usta

Judo Milli Takımlarının başına Hollanda´nın dünyaca ünlü çalıştırıcısı Willem Visser getiriliyor. Kayseri´deki Türkiye Judo Şampiyonası´nı izleyecek olan Visser, daha sonra imza atacak.

Judoya Büyük usta
A+ A-

 Son dönemlerde başarılarıyla Türkiye’nin gündemine oturan judoda, devrim niteliğinde bir yeniliğe imza atılıyor…

 

 

Judo federasyonu dünyanın en büyük hocalarından birisi olan Hollandalı Willem Visser’i milli takımların başına getiriyor… Kayseri’de 25-26 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Türkiye Judo Şampiyonası’nı seyredecek olan Willem Visser, daha sonra Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla resmi mukavele imzalayacak. Türkiye’nin judodaki kıpırdanışını bir başlangıç olarak değerlendiren ve 2011 yılında uluslar arası şampiyonalarda çok daha başarılı sonuçlara imza atacaklarını söyleyen başkan Fatih Uysal, “Hangi spor olursa olsun eğer biz başarı bekliyorsak, sporcularımızı doğru metotlarla çalıştırmak zorundayız. Ne kadar çok çalışırsanız çalışın, eğer idman programlarınız doğru temeller üzerini kurulu değilse, tüm o çalışmalar yorgunluktan öteye geçmez. Bundan dolayı biz Judo Milli Takımlarının başına bu işin profesörü konumundaki Willem Visser’i getiriyoruz” dedi.

 

 

Visser ile uzun soluklu bir program yapacaklarını Hollandalı çalıştırıcının sadece milli takımlarda görev yapmayacağını aynı zamanda Türk antrenörlerini de eğiteceğini belirten Uysal, “Biz judoda büyük hedefler belirledik. Türk sporcusu olimpiyat şampiyonu olan bir Japon’dan Fransız’dan asla aşağı değil. Aksine daha farklı özelliklere sahip olduğu için başarıya daha çabuk ulaşıyor. Yeter ki çocuklarımızı doğru antrenman bilimiyle çalıştıralım. Bundan dolayı dünyada büyük bir saygınlığa sahip olan Willem Visser’i judodun başına getiriyoruz. Gelecekte Türk judosu Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda çok daha başarılı sonuçlar alacaktır. Bunu zamanla herkes görecek” diye konuştu.

 

 

Visser’in Hollanda milli takımları başında 4 olimpiyat gördüğünü ve kariyerinin çok parlak olduğunu ifade eden Uysal, Türkiye şampiyonası sonrası Hollandalı teknik adamla masaya oturarak uzun süreli bir kontrat imzalayacaklarını sözlerine ekledi.

VİSSER’İN KARİYERİ

 

Hollandalı teknik adam, milli takıların başında çok büyük başarılara imza attı. Hollandalı judocuları 7 defa Avrupa şampiyonluğuna taşıyan Willem Visser, 1988 Seul ve 1996 Atlanta’da yine iki judocuyu olimpiyat şampiyonu yaptı. Ayrıca 1984 Los Angeles, 1988 Seul, 1992 Barcelona ve 1996 Atlanta Olimpiyatlarında Hollanda milli takımını temsil etti. Hollanda’da 14 defa takımların başında şampiyonluk yaşayan Visser, 125 defa da ulusal başarılar elde etmiş son derece başarılı ve tecrübeli bir isim.