Judoda Hollanda Ekolü

Judo milli takımının başına getirilen ve 2012 yılının eylül ayına kadar anlaşma yapılan Hollandalı Visser´in yardımcılıklarını Hüseyin Özkan ile Özgür Yılmaz yapacak.

Judoda Hollanda Ekolü
A+ A-

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Hollanda'nın önde gelen teknik direktörlerinden Willem Visser ile 2012 olimpiyatlarının sonuna kadar anlaştıklarını söyledi.

 

Yabancı teknik direktör konusunda uzun süredir bir arayış içinde olduklarını anlatan Uysal, ''Bu konuyla ilgili olarak Dünya Federasyon Başkanı ile görüştük. 3-4 ay önce bize bu ismi verdi. İsmi ve kariyerini araştırdık. Hollanda'dan sorduk, bu işle ilgili neler yapmış. Hem kişiliği, hem de kariyeriyle oldukça hoşumuza gitti. Öncelikle çok disiplinli biri olduğunu öğrendik. Spor kariyeri başarılarla dolu bir antrenör. Hollanda judosunda önemli bir isim. Pek çok olimpiyata katılmış, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılmış başarılı biri isim. Hollandalı Willem Visser ile 2012 olimpiyatlarının sonuna kadar anlaştık'' diye konuştu.

 

 

Uysal Kayseri’de yapılan Türkiye Judo Şampiyonası sırasında Willem Visser ile anlaşma yaptıklarını ve kendisinin 11 Ocak’ta Türkiye’ye gelerek resmen göreve başlayacağını söyledi.

 

''UZUN SÜRELİ ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUZ''

 

Judo Federasyonu Başkanı Uysal, yeni teknik direktör Visser ile uzun süreli çalışmayı planladıklarını anlatarak, göreve seçilmeleri halinde yeniden kendisiyle devam etmek istediklerini kaydetti. Anlaşmalarının 2012 olimpiyatlarının sonuna kadar olacağını ifade eden Fatih Uysal, ''O zamanki pozisyona göre sözleşmeyi uzatabiliriz. Göreve seçilirsek devam edeceğiz. Türk judosu iyi bir grafik yakaladı. Bu saatten sonra geriye dönüş olmaz. Bundan sonra takımın daha da ileriye gideceğini düşünüyorum. Tabii ki istenmeyen bir durum olmadığı takdirde biz çalışmayı düşünüyoruz. Uyum sıkıntısı olur, kendisi istemez, farklı şeyler ortaya çıkar, o zaman durumu değerlendiririz. Kendisi şu anda inanılmaz derecede istekli. Türkiye'ye geldiğinden dolayı memnun. Aksilik çıkmazsa uzun boyutlu çalışmayı düşünüyoruz'' değerlendirmesini yaptı.

 

 

3500 AVRO MAAŞ ÖDENECEK

 

Federasyon başkanı Uysal, Hollandalı Willem Visser'e 2012 olimpiyatlarının sonuna kadar 3 bin 500 Avro maaş ödeyeceklerini ifade etti. Maaşının federasyon tarafından ödeneceğini bildiren Uysal, şunları söyledi: ''3 bin 500 avroluk maaşı biz ödeyeceğiz. Sözleşme ona göre yapıldı. İlerleyen dönemler için alacağının zamlanması konusunda birşey konuşmadık. Gerekirse başarısı olduğu takdirde bizim de ona bazı vereceğimiz şeyler olabilir. İlk etapta 3 bin 500 avro alacak. Ankara'da yaşayacak. Bir ev tutacak ve kirasını da kendisi ödeyecek.''