Judoda hedef madalya

Judoda bayanlarda ve erkeklerde düzenlenecek Dünya Kupası´na katılacak milli takım, organizasyonlarda hem madalya kovalayacak, hem de 2012 Londra Olimpiyat Oyunları´na katılma yolunda puan almaya çalışacak.

Judoda hedef madalya
A+ A-

MİLLİLERDE HEDEF MADALYA

 

Judo Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Büyük Bayanlar Dünya Kupası 29-30 Ocak tarihleri arasında Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da, Büyük Erkekler Dünya Kupası ise yine aynı tarihlerde Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te düzenlenecek.

 
 
Milli Takım, Bulgaristan'da ve Gürcistan'da yapılacak dünya kupalarında 9 bayan ve 9 erkek olmak üzere toplam 18 sporcuyla madalya için ter dökecek.

Judo Federasyonunun Çankırı'da bulunan kamp eğitim merkezinde son hazırlıklarını tamamlayan milli takımlar, organizasyon için bu ülkelere gitti. Bu arada, Judo Federasyonu, Bulgaristan ve Gürcistan'da yapılacak dünya kupalarının, 2012 Olimpiyat Oyunları'na yönelik puan toplama müsabakası olması bakımından milli takımlar düzeyinde ayrıca önem taşıdığı bildirildi.Öte yandan, Gürcistan'da başarı kovalayacak Erkek Milli Takımı'nın başında, geçtiğimiz ay göreve başlayan Judo Milli Takımlar Genel Koordinatörü Hollandalı Willem Visser'in yer alacağı açıklandı.

 

Sofya ile Tiflis'te mücadele edecek bayan ve erkek milli takımların kadrosunda şu sporcular bulunuyor: Bayanlar: Sümeyye Akkuş, Ayşe Saadet Arca (48 kilo), Aynur Samat (52 kilo), Nazlıcan Özerler (57 kilo), Selda Karadağ (63 kilo), Büşra Katipoğlu, Şeyda Bayram (70 kilo), Nazmiye Yılmaz (78 kilo), Gülşah Kocatürk ( 78 kilo), Erkekler: İskender Özkanoğlu (60 kilo), Mehmet Durmaz, Halil İbrahim Uzun (66 kilo), Hasan Vanlıoğlu, Ömer Yaman, Hasan Yılmaz (73 kilo), Ahmet Sarı (81 kilo), Burhan Koçan (100 kilo), Ali Şahin Bilgiç ( 100 kilo)