Judoda Fatih Terim fırtınası

Kayseri´de yapılan Türkiye Judo şampiyonasında mindere çıkan Fatih Terim rakiplerini ardı ardına yenerken, babasının milli takım patronu Fatih Terim Hayranlığından bu ismi koyduğu ortaya çıktı.

Judoda Fatih Terim fırtınası
A+ A-

"FATİH TERİM" FIRTINASI

 

 Bu Fatih Terim başka Terim…


Futbol milli takımının eski patronu Fatih Terim’in adı ve soyadını taşıyan milli judocu Fatih Terimin Türkiye Judo şampiyonasında fırtına gibi esti. 66 kiloda yarışan ve rakiplerini ardı ardına deviren fatih Terim, babasının fanatik derecede Galatasaraylı olduğunu ve Fatih hocanın futbol oynadığı dönemlerde dünyaya geldiği için bu ismi koyduğunu söyledi. Kendisinin de Galatasaraylı olduğunu ve Fatih hocaya büyük hayranlık duyduğunu belirten milli judocu, ‘’Fatih Terim’in adını ve soyadını taşıdığımdan dolayı gurur duyuyorum, o futbolda imparator oldu bende judonun imparatoru olmak istiyorum’’ dedi.

 


Birçok uluslar arası turnuvada dereceleri bulunan ve şu nda askerlik görevini yapan Fatih Terim, hedefinin 2011’de İstanbul’da yapılacak Avrupa Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nde spor hayatına devam eden Terim, judo ile ilgili çok büyük hedefleri olduğunu sözlerine ekledi.