Judo Liginde Kocaeli farkı

Türkiye Judo ve Kuraş Federasyonu´nun 2010 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Judo Süper Ligi Final Etabı 11-12 Aralık 2010 tarihleri arasında Kocaeli´de yapıldı.

Judo Liginde Kocaeli farkı
A+ A-

JUDO  LİGİNDE KOCAELİ FARKI

Hasan Gemici Spor Salonunda yapılan ve 12 erkek ve 12 bayan kulübün yarıştığı lig müsabakalarının final etabı sonucunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü 22 maçta aldığı 20 galibiyet ve topladığı 60 puan ile hem bayanlarda hem de erkeklerde 2010 yılı Süper Lig şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.

 Süper lig müsabakalarının ilk gününde erkek takımları mindere çıkarken, 19 galibiyet ile 57 puan toplayan iki takımdan averaj farkı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ikinci, Bahçelievler Belediyesi Spor Kulübü üçüncü oldu. 54 puanlı İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ise dördüncü sırayı aldı.

Erkeklerde Manisa Türk Telekom Spor Kulübü, Tekirdağ Belediyesi Spor Kulübü, Çaykur Spor Kulübü ve Ankara Polis Akademisi Spor Kulübü ise judo süper ligine veda eden isimler oldu.

Süper lig final etabı müsabakalarının açılış seremonisi ise saat 14:00’da Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Vali Yardımcıları Hıdır Kahveci ve Ali Sözen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, süper ligde yarışan kulüplerin idarecileri ve çok sayıda judo severin katılımı ile gerçekleşti.Süper ligin bayanlar müsabakalarında ise şampiyonluğunu ilan eden kulüp yine 22 maçta 20 galibiyet ve 60 puan alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KağıtSpor Kulübü oldu.

Bayanlarda 18 galibiyet ile 54 puan toplayan Bahçelievler Belediye Spor Kulübü ikinci, 17 galibiyet ile 51 puan toplayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü üçüncü oldu. 46 puanlı iki takım olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ve Galatasaray’dan averajla üçüncülük kupasına uzanan isim İzmir ekibi oldu.

Bayanlar süper liginde en centilmen Sporcu Aynur Samat (Trabzonspor) seçilirken, en teknik sporcu ödülünü de Tuğba Zehir (Bursa Osmangazi Belediye Spor Kulübü) aldı.
 


Haydarpaşa Demirspor Kulübü, Edirne Köy Hizmetleri Spor Kulübü, Çorum Spor Kulübü ve Selçuklu Spor Kulübü ise bayanlarda lige veda eden isimler oldu.

Judo Süper Liginde erkek ve bayanlarda ilk dört sırayı alan kulüpler2011 yılında yapılacak olan Avrupa Kulüpler Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

 


Süper lige veda eden kulüplerin yerine 2011 sezonunda yarışacak olan yeni kulüpleri belirlemek amacıyla 10 Aralık 2010 tarihinde “Süper Lige Terfi Müsabakaları” yapıldı. Müsabakalar sonucunda ilk dört sırayı alan bayan ve erkek kulüpleri yeni sezonda Büyükler Judo Süper Liginde yarışmaya hak kazandı.

 

Süper Ligin yeni takımları;

Erkekler;Salihli Belediye Spor, Galatasaray, Balıkesir Belediye Spor,Manisa Belediye Spor

Bayanlar; Artvin Telekom Spor, İzmir Gençlik ve Spor,Sarıyer Belediye Spor, Antalya Yol Spor