Jabbar,Türk bayrağı açtı

Muay Thai Şampiyonası´nda başarı kazanan bir Azeri sporcu, Türk bayrağı açarak sevinç gösterisi yaptı.

Jabbar,Türk bayrağı açtı
A+ A-

Azeri sporcu, Dünya Muay Thai Şampiyonası'nda Türkiye bayrağı açtı

 
TAŞKENT Muay Thai Şampiyonası'nda başarı kazanan bir Azeri sporcu, Türk bayrağı açarak sevinç gösterisi yaptı

Muay Thai Şampiyonası'nda başarı kazanan bir Azeri sporcu, Türk bayrağı açarak sevinç gösterisi yaptı.

Eldar Gasimov ve Nigar Jamal ikilisinin Eurovision zaferi sonrasında yaptığı Türkiye bayrağı jestinin benzerini bugün Azerbaycanlı Muaythaci Özbekistan'da yaptı.
 
Özbekistan ev sahipliğinde devam eden Dünya Muay Thai Şampiyonası'nın çeyrek final mücadelesinde 67 kiloda ABD'li rakibini yenen Azerbaycanlı sporcu Jabbar Mustafayev salonda Türkiye bayrağı açtı. Rakibi karşısında başarılı bir mücadele veren Mustafayev galip gelmesini bildi.
 
ABD'li rakibini üstün bir oyunla eleyen Azeri sporcu adını yarı finale yazdırdı. Ve bu kategoride Azerbaycan'a bronz madalyayı kazandırmayı garantiledi.Salonda Azerbaycan bayrağın açan az sayıda taraftar Azeri sporcu yalnız bırakmadı; müsabaka süresince lehine tezahüratta bulundu.
 Dördüncü raunt sonunda hakem kararını bekleyen Azeri sporcu, salonda yankılanan 'kırmızı' anonsuyla büyük sevinç yaşadı. Ringde eline aldığı Azeri bayrağı ile tur atan Mustafayev, daha sonra salonda Türkiye bayrağı açtı. Azeri sporcu, bu başarısını Azeri ve Türk halkına armağan ettiğini söyledi. Mustafayev, "Bu müsabakaya hocalarımın gözetiminde uzun süredir hazırlanıyordum. Çok şükür olsun ki bu çalışmalarımızın semeresini aldık. Bundan sonraki hedefimiz yarı finaldir. Burada da kazanacağım başarıyı da Türkiye-Azerbaycan dostluğuna atfedeceğim. Kardeş Türk sporcular da başarılı maçlar çıkarmakta; hepsini tebrik ediyorum. Allah Türkiye-Azerbaycan kardeşliğini ebedi eylesin." dedi.