İstanbul’da boks ligi kuruldu

İstanbul’da boks ligi kuruldu

Türkiye’de ilk defa bir ilde boks ligi kuruldu. İstanbul’da kurulan ve ilk maçların tamamlandığı lige ilgi büyüktü. İstanbul Boks Ligi maçlarına 57 sporcu ve 18 kulüp katıldı. Hava şartları nedeniyle ilk maçlara gelemeyen 4 kulübünse önümüzdeki ay yapılacak ikinci maçlarda yerlerini alması bekleniyor.

24 Şubat 2015 - 11:46

İstanbul’da boks ligi kuruldu
Türkiye’de ilk defa bir ilde boks ligi kuruldu. İstanbul’da kurulan ve ilk maçların tamamlandığı lige ilgi büyüktü.
İstanbul Boks Ligi maçlarına 57 sporcu ve 18 kulüp katıldı. Hava şartları nedeniyle ilk maçlara gelemeyen 4 kulübünse önümüzdeki ay yapılacak ikinci maçlarda yerlerini alması bekleniyor.
Lig maçları üst miniklerde; 38.5, 44.5, 48, 54 ve 62 kilo da 5 sıklette oynandı.Kazanılan her maç sporcuların takımlarına 1 puan olarak kaydedildi.
Uluslararası hakemlerimizden Ahmet Ali Şimşek amaçlarının minik sporcularla birlikte hakemlerimizin de yetiştirilmesi olduğunu belirterek; “Burada bir ön tecrübe edinilerek alanı genişletmek amacındayız .Şu anda İstanbul’da düzenliyoruz ancak ilerde bölgesel hale getirmek gibi bir gayemiz var. Federasyon başkanımız Sayın Eyüp Gözgeç’e desteklerinden ve müsaadelerinden dolayı teşekkür ederiz. Bizlere katkılarını esirgemeyen İstanbul Şube Müdürümüz Adnan Kuzu ve Boks Sekreterimiz Mehmet Gül’e de ayrıca teşekkür ederiz. Önümüzdeki lig maçlarını 4-5 Nisan da düzenlemeyi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1368 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x