A+ A-

Hoşgeldin 2021

 
2020 senesi tüm dünyada kaos içerisinde geçerken dünya sporuna da çok ağır bir darbe vurmuştur. Tüm dünyada daha önceden programlanan bütün yarışmaların iptaline sebep olmuştur.  Hatta o kadar ileri gidilmiştir ki, Olimpiyatları’nın bile ertelenmesine vesile olmuştur.
 Peki ne oluyor şöyle bir düşündük mü her şeyde bir problem var insanlar kötü olmuş herkes birbirinin kuyusunu kazıyor denize vuran Aylan bebekler haksızlığa uğrayan mazlumlar üzerinde bomba patlayan çocuklar yardımlaşmadan hep benci düşünen bir insan topluluğu olduk  sadece kendimizi düşünüyoruz ama Allah insanoğluna kendine gelmesi için  bir  uyarı gösterdi bence, 
Dünya genelinde toplamda 250 gramı bile bulmayan bir virüsle 8 milyar insan perişan oldu ülkelerin ekonomileri sarsıldı şirketler küçük işletmeler zor durumda kaldı  Allah insanlara eğer aklınızı başınıza almazsanız ilerde gazabımız daha da büyük olacaktır uyarısı mı yaptı acaba? diye insan düşünmekten kendini alamıyor.
İnsanoğlu bu virüs karşısında ne kadar da çaresiz kalıyor değil mi oysaki 21. yüzyılda uzayda yaşam için koloniler kurmak için planlar yapılıyordu. 
Şimdi insanlar kara kara geleceğini düşünüyor ne olacak nasıl yapacağız tabi bu süreçte futbol ülkemizde de özerk olduğu için futbol maçlarını oynattılar ama  seyircisiz ne kadar zevklidir onu da futbol taraftarlarının takdirine bırakmak gerekir diye düşünüyorum,futbolun haricinde diğer branşlar tabini  yerlerinde saydılar birkaç tane branş sadece yarışmalarını yapabildi  böylece 2020 sezonunu kapattık.
 Dünya kötülük yapanlar yüzünden değil hiçbir şey yapmayıp seyirci kalanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir. Demiş  ünlü fizikçi Albert Einstein 
Sizlere Karate do sanatının selamı olan selam ile veda ediyorum 
Gelecek yazıda görüşmek üzere OSS....
 
Hayrettin Hamurcu 
Shotokan karate 7. Dan 
5.Kademe Teknik Direktör

Tüm Makalelerini Göster