Hannover’de İftar Sofrası’nda spor buluşması..

Hannover'de İftar Sofrası'nda spor buluşması..

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu DUMESF ve Türkiye Muaythai Federasyonu Avrupa Temsilcisi Bekir Özer'in düzenlediği iftar yemeğinde Bremen ile Aşağı Saksonya eyaletlerinden Mücadele Sporları Kulüpleri başkan ve temsilcilerini buluşturdu.

25 Mayıs 2018 - 19:18

Hannover'de İftar Sofrası'nda spor buluşması..

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu DUMESF ve Türkiye Muaythai Federasyonu Avrupa Temsilcisi Bekir Özer'in düzenlediği
iftar yemeğinde Bremen ile Aşağı Saksonya eyaletlerinden Mücadele Sporları Kulüpleri başkan ve temsilcilerini buluşturdu.

Hannover merkezde hizmet veren Urfa Sofrası kebab Sarayı'nda verdiği iftarda konuklarını ağırlaya Özer, "Uyuşturucu, doping, alkol, sigara, bilgisayar oyunları bağımlılığı ve kötü alışkanlıklarla mücadele etmemiz çok önemlidir. Küçük yaşta edinilen spor alışkanlıklarının hayat boyu kalıcı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle çocuklarımızı spora teşvik ediyoruz. Çocuklarımızı spor yapmaları alışmaları ve sevmeleri için kurslara göndermenin yanı sıra ailelerin de çocukları ile birlikte spor yapmaları özendirici olduğuna inanıyoruz" dedi.

 Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu DUMESF ve Türkiye Muaythai Federasyonu Avrupa Temsilcisi Bekir ÖzerGençlerimizi ''Temiz Nesil, Temiz Spor'' duyarlılığında spora yönetmeliyiz dedi.

Avrupa'da birlik ve beraberliği korumak ile birlikte  geleneklerimizi yaşatma anlamında gençlere örnek olma amacıyla bu daveti düzenlediğini belirterek, davetine icap eden konuklarına teşekkür etti.


19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nında kutlandığı programda, başta bugünü gençlerimize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanları şehit ve gazilerimiz rahmet ve minnetle anıldı.

 Genç sporcuların yanısıra Bremen'den Türk Toplumu Başkanı (TGB) Cemal A.Ergülen, işadamı M. Abdurrahman Tuzlugöl ve Hannover'den Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Mehmet Genç'inde yer aldığı  davette,  Budox  (Nienburg) uzakdoğu sporları federasyonu başkanı  Ilker Kaya, önümüzdeki 23 Hazıran'da evsahipliği yapacaklarını belirttiği Kikboks Gala'ya herkesin davetli olduğunu duyurdu.

Bu haber 1044 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x