Halter’de 3’i altın 6 madalya

Halter'de 3'i altın 6 madalya

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te 38 ülkeden 96 kadın,136 erkek olmak üzere toplam 232 sporcunun katılımı ile devam eden Büyükler Avrupa Halter Şampiyonasında Milli sporcular, ikinci günde 3 madalya daha kazandı.

12 Nisan 2015 - 22:58

Halter'de  3'i altın 6 madalya
Avrupa Halter Şampiyonası'nın ikinci günün Milli sporcularımız 3'i altın 6 madalya kazandı. 
 Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te 38 ülkeden 96 kadın,136 erkek olmak üzere toplam 232 sporcunun katılımı ile devam eden Büyükler Avrupa Halter Şampiyonasında Milli sporcular, ikinci günde 3 madalya daha kazandı.
HALTERDE İKİNCİ GÜNDE 6 MADALYA KAZANDIK
Avrupa Halter Şampiyonası'nda erkekler 62 kiloda Türkiye'yi temsil eden sporculardan Bünyamin Sezer, koparmadaki 2. hakkında 134 kilo kaldıran Sezer, 3. hakkında denediği 136 kiloda başarılı olamayınca 3. sırayı aldı. Silkmedeki ilk 2 hakkında başarısız olan Sezer, son denemesinde 154 kiloyu kaldırarak silkmede 4'üncü, toplamda ise 288 kiloyla 2'nci oldu.  

Bir diğer milli halterci Emrah Aydın, koparmadaki 127 kiloluk derecesiyle 7. sırada kaldı. Silkmede kaldırdığı 155 kiloyla bronz madalya kazanan Aydın, toplamda 278 kiloyla 6. sırada yer aldı.

Şampiyonanın ilk gününde ise Milli sporcularımızdan bayanlarda 48 kiloda yarışan Sibel Özkan Konak, silkmede ve toplamda altın, koparmada bronz madalya kazanırken, aynı sıklette mücadele eden Nurcan Taylan da koparmada altın, toplamda gümüş madalyanın sahibi olmuştu. Erkekler 56 Kiloda ise İsmet Algül, koparmada 114 kiloyla bronz madalya uzanmıştı.

Bu sonuçlarla Milli halterciler iki günde 3’ü altın, toplamda 9 madalyanın sahibi oldu.

 

Daniyar Ismayilov'dan 3 altın madalya

Avrupa Halter Şampiyonası'nda erkekler 69 kiloda mücadele eden Milli halterci Daniyar Ismayilov, ilk olarak koparmada 156 kiloyla altın madalya kazandı. Devam eden mücadelede Milli sporcu Daniyar Ismayilov, koparmanın ardından silkmede 181, toplamda ise 337 kilo kaldırarak iki altın madalya daha kazandı. Böylece Daniyar Ismayilov, üç altın madalyanın sahibi oldu. 
Bakan Çağatay Kılıç’tan tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gürcistan'ın başkenti Tiflis’te düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nın 2. gününde Türkiye'yi temsil ederek 3 madalya kazanan Bünyamin Sezer ve Emrah Aydın için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:

“Dün, Milli sporcularımızın başarı haberleriyle başlayan Avrupa Halter Şampiyonası, ikinci günde de ay yıldızlı sporcularımızdan gelen başarı haberleriyle devam ediyor.  Avrupa Şampiyonası’nın ilk gününde sporcularımızın kazandığı 6 madalyaya bugünde Bünyamin Sezer ve Emrah Aydın kazandıkları 1 gümüş 2 bronz madalya daha ekledi. Sporcu kardeşlerimi gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eder, zaferlerinin sadece spor hayatlarında değil, her alanda daim olmasını dilerim.” Milli haltercimiz Daniyar Ismayilov, büyük bir azim örneği göstererek koparmada 156 kiloyla altın madalyanın sahibi oldu ve bizleri gururlandırdı. Kendisine kazandığı başarıdan dolayı şahsım ve milletim adına teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.”

Bu haber 2021 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x