Görme Engelliler Judo Türkiye Şampiyonası

Görme Engelliler Judo Türkiye Şampiyonası Ankara´da yapıldı. Şampiyonada, Dünya Oyunları´na katılacak milli takımın aday kadrosu oluşturuldu.

Görme Engelliler Judo Türkiye Şampiyonası
A+ A-

DÜNYA OYUNLARI İÇİN HER ŞEY TAMAM

           Altınpark'taki Akarsu Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonaya 48 kulüpten 93 sporcu katıldı. Erkeklerde 60, 66, 73, 81, 90, 10 ve 100 kilolarında, bayanlarda ise 48, 52, 63, 78 ve 78 kilolarında müsabakalar yapıldı. Bayanlarda 57 ve 70 kilo sıkletinde sporcu katılmadı.

 

 

Erkeklerde Yunus Korkmaz, Halil İbrahim Önel, Aydın Serdar, Gökmen Aydın, Sabri Yur, Serdar Bozdemir ve Gökhan Kudu, bayanlarda ise Ecem Taşın, Gülhan Kılıç, Aynur Çetinkuş, Güler Yur ve Yücel Yılkıran sıkletlerinde Türkiye şampiyonu oldular. Şampiyona sonunda 1-10 Nisan arasında Antalya'da yapılacak Dünya Oyunları'na katılacak milli takımın aday kadrosu oluşturuldu. Sıkletlerinde ilk üçe giren sporcular aday kadroda yer almaya hak kazandı.Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mesut Dedeoğlu, judo da 2012 Londra Olimpiyatları'na bayan ve erkeklerde 7'şer sporcuyla tam kadro katılmak istediklerini söyledi. Sporcuların kota alması için gayret sarf ettiklerini belirten Dedeoğlu, ''Bu bir tarihi başarı olacak. Kota alamamak için hiçbir sebep yok. Sporcularımızı yarından itibaren kampa alacağız'' dedi.

 

 

Judo Milli Takımlar Teknik Direktörü Bünyamin Er de oyunlara katılacak sporcuları şampiyonayla belirlediklerini kaydetti. Aday kadroya 42 sporcu çağıracaklarını anlatan Er, ''Kamplarda eleme yapacağız. Oyunlara bayan ve erkeklerde 7'şer sporcu ile katılacağız. Kamp sonunda sayı 14 kişiye kadar düşecek'' diye konuştu. Öte yandan şampiyonada kulüplere Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) tarafından ithal edilen B1 futsal topu dağıtımı yapıldı.