Görme Engelliler Judo Milli Takımı hazır

Görme Engelliler Judo Bayan Milli Takımı, Antalya´da düzenlenecek olan Dünya Oyunları için oldukça iddialı.

Görme Engelliler Judo  Milli Takımı hazır
A+ A-

JUDOCULARIN ''GÖZÜNDE'' DÜNYA OYUNLARI VAR

Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da Nisan ayında gerçekleştirilecek oyunlara hazırlık amacıyla ilk kez toplanan Judo Bayan Milli Takımı, günde çift idman yaparak hazırlıklarını sürdürüyor.

 

 

Milli Takımlar Teknik Direktörü Bünyamin Er, yaptığı açıklamada, kampa 16 sporcuyla başladıklarını ve bu sayının oyunlara kadar 7'ye düşeceğini kaydetti. Oyunlara hazırlık için yeterli bir sürenin bulunduğunu ifade eden Er, şöyle konuştu: ''Müsabakalar için ilk kampı çalışmasına başladık. Ocak ayında Türkiye Şampiyonası'na yapacağız. Ardından nisan ayına kadar kamp gerçekleştireceğiz.

 

Oyunlarda Türkiye'yi temsil edecek ekibi de şampiyonada belirleyeceğiz. Kamplar sonunda da sıkletlerdeki isimler ortaya çıkacak. Oyunlarda en az 4 sporcunun derece elde etmesini bekliyorum. Mart ayında Antalya'daki Dünya Şampiyonası'nda takım halinde gümüş madalya kazanmıştık. Oyunlarda madalyanın rengini sarı yapmak istiyoruz. Sporcularım, kamp dışında da bölgelerinde iyi çalışıyorlar.''

 AZERBAYCAN İLE İKİLİ KAMP

Bünyamin Er, oyunlara kadar takımın performansını üst seviyelere çıkarmayı amaçladıklarını dile getirdi. Şubat ayında Litvanya'ya turnuvaya katılacaklarını anlatan Er, ''Azerbaycan judoda iyi bir ülke. Azerbaycan ile karşılıklı ikili kamplar yapacağız. Bunun anlaşmasını yaptık. Amacımız oyunlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edebilmek'' dedi.

 DÜNYA VE AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ ÇETE

Milli takım kadrosunda yer alan dünya ve Avrupa üçüncüsü Duygu Çete de başarısını oyunlarda da sürdürmek istediğini söyledi. Oyunlar için sıkı bir hazırlık dönemi geçirmesi gerektiğini belirten Çete,  ''Altın madalya kazanmalıyım. Şimdilik kendimi bunun için yeterli görmüyorum. Ancak oyunlara kadar hazır hale geleceğim. Artık sadece oyunlara motive oluyorum'' diye konuştu.