Erzurum Bilardo İl Şampiyonası

Erzurum Bilardo İl Şampiyonası

Erzurum’da yapılan Bilardo İl Şampiyonası sona erdi. Final müsabakasında Kürşat Kotan’ı 40-26 mağlup eden Cezmi Karakaya il birinciliği kupasını kazandı

18 Ocak 2015 - 22:29 - Güncelleme: 18 Ocak 2015 - 22:44

Erzurum Bilardo İl Şampiyonası

 Erzurum’da yapılan Bilardo İl Şampiyonası sona erdi. Final müsabakasında Kürşat Kotan’ı 40-26 mağlup eden Cezmi Karakaya il birinciliği kupasını kazandı. 
Türkiye Bilardo Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında yer alan, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilardo İl Temsilciliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Üç bant Bilardo İl Birincliği Müsabakaları Elit Bilardo Salonu’nda yapıldı. 52 sporcunun katılımı ile     yapılan ve bir hafta süren müsabakalar nefesleri kesti. 5 Ocak 12 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılan müsabakalarda final karşılaşması önceki akşam yapıldı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz, Bilardo İl Temsilcisi Cevdet Coşkun ile işadamı Fuat Günüçay’ın izlediği final maçı soluk soluğa geçti. Cezmi Karakaya ile Kürşat Kotan arasında gerçekleşen final     müsabakasını Fatih Akın ve Zeki Ertaş yönetti.

        ŞAMPİYONLUK KUPASI KARAKAYA’NIN OLDU

Elit Bilardo Salonu’nda yapılan üç bant bilardo şampiyonasında üçünlük dördüncülük maçında İrfan Kızıloğlu ile Ali Gedik karşılaştı. Müsabakada 40 sayıyı ilk önce bulan İrfan Kızıloğlu üçüncü oldu. Turnuvanın finalinde ise Kürşat Kotan’ı 40-26 mağlup eden Cezmi Karakaya     şampiyon oldu. Başarılı sporcu üst üste üçüncü kez il birincisi olmanın gururunu yaşadı. Turnuvada ilk üçe giren sporculara kupa ve madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz, Bilardo İl Temsilcisi Cevdet Coşkun ile işadamı Fuat Günüçay tarafından verildi. 

        BİLARDO HIZLA GELİŞİYOR

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Erzurum’da il temsilcisi Cevdet Coşkun’un gayretleri ile her geçen gün bilardonun Erzurum’da geliştiğini ve ilgi gördüğünü söyledi. Taşkesenligil, “İl şampiyonasında gerçekten güzel bir atmosfer gördük. Bu ortam birlikteliğin en önemli olgusu. Benim gözümde bu şampiyonaya katılan 52 sporcunun hepsi il birincisi olmuştur. Sonuç itibari ile bir şampiyon çıkacaktı, o da Cezmi Karakaya oldu, kendisini tebrik ediyorum. İl Temsilcimiz Cevdet Coşkun’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bilardo İl Temsilcisi Cevdet Coşkun ise turnuvada ilk dörde giren sporcuların Şubat ayında Antalya’da yapılacak olan Bilardo Türkiye Şampiyonası’na katılacaklarını ifade etti. 

Bu haber 1838 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x