Elazığ´da Şenlik Var

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Elazığ´da mayıs ayından itibaren başlayacak ve tüm yıl boyunca devam edecek Spor Şenliği düzenlenecek.

Elazığ´da Şenlik Var
A+ A-

“SPORDA ÇAĞ ATLANDI”
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Elazığ’da mayıs ayından itibaren başlayacak ve tüm yıl boyunca devam edecek Spor Şenliği düzenlenecek. Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Son altı yılda sporla ilgili yapılanlar, geçmiş 70 yılın açığını kapatma noktasında çok büyük bir mesafe alınması anlamına geliyor” dedi. Uçar, 29 Mayıs’ta başlayacak olan şenlikte 24 değişik aktivite yapılacağını söyledi.
Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, ''Son 6 senede sporla ilgili yapılanlar ve hükümetimiz dönemindeki sporla ilgili yapılanlar, geçmiş 70 yılın açığını kapatmak noktasında çok büyük bir mesafe alınması anlamına geliyor'' dedi.
Uçar, ''Elazığ'da Şenlik Var'' projesinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Elazığ'ın çok büyük bir şansı yaşadığını ve sporla iç içe olan ve bütün düşüncesi kentin gençliği, çocuğu ve halkı olan yöneticiler ile birlikte olmaktan heyecan duyduğunu söyledi.
Yaklaşık 13 yıldır sporun içinde olduğunu şu an da ise Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevini yürüttüğünü vurgulayan Uçar, ''Son 6 senede sporla ilgili yapılanlar ve hükümetimiz dönemindeki sporla ilgili yapılanlar geçmiş 70 yılın açığını kapatmak noktasında çok büyük bir mesafe alınması anlamına geliyor. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı kaynaklarıyla Türkiye genelinde çok büyük bir tesisleşme gerçekleştirdik, bu tesisleşmede Elazığ'ın da bir pay, büyük bir pay alması da bir hayalimizdi. Bu noktada ne yapabiliriz noktasında, karşılığında da bir şeyler yapmaya çalıştık'' dedi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar ise şenlik sayılarını Elazığ'ın plaka kodu olan ''23''e göre ayarladıklarını belirterek, '' 23 tane organizasyon yapacağız. Bütün bu organizasyonların şehrimize katacağı katma değerleri rakamsal olarak 2 milyon lira civarında. Bunun beraberinde 400 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz'' dedi.
YAPILACAK ŞENLİKLER
Proje kapsamında 29 Mayıs'ta başlayacak etkinlikler kapsamında sepetli motosiklet, atıcılık, basketbol, halk koşusu, bisiklet, yöresel yemek, dağcılık, halk oyunları, çeyiz, otomobil, Sivrice çimme, golf, sağlık için yürüyüş, gırnata, satranç, pestil-orcik, bilardo, voleybol, engelliler, öküzgözü üzüm, çağa-çoluk oyunları, Harput uçurtma ve Keban balık tutma şenlikleri yapılacak.