Dünya Muay Thai Şampiyonası

Özbekistan´da devam eden ve çekişmeleri müsabakalara sahne olan Dünya Muay Thai Şampiyonası´nın dördüncü gününde iki final ve bir de yarı final kazandı

Dünya Muay Thai Şampiyonası
A+ A-

Özbekistan'da iki final, bir yarı final..

 
Türk sporcular Muay Thai Şampiyonası'nda 3 galibiyet aldı
 
Atakan Aslan Çağan, Mevzu çalışmaksa; çok çalıştık, inanmaksa inandık. Allah'ın izniyle şampiyon olacağız."
 
 
TAŞKENT- Türkiye, Özbekistan'da devam eden ve çekişmeleri müsabakalara sahne olan Dünya Muay Thai Şampiyonası'nın dördüncü gününde iki final ve bir de yarı final kazandı Türkiye, Özbekistan'da devam eden ve çekişmeleri müsabakalara sahne olan Dünya Muay Thai Şampiyonası'nın dördüncü gününde iki final ve bir de yarı final kazandı.
 
Türk sporcular şampiyonada bugün toplam on ayrı sıklette ringe çıktı. Günün ilk maçında A ringinde 75 kiloda mücadele eden Oğuz Şeker Estonyalı rakibini yenerek adını finale yazdırdı. Günün ikinci sevindirici haberi ise C ringinden geldi. Bu ringde 54 kiloda mücadele eden Alperen Erdoğan, Kazakistanlı rakibini yenerek finale kalan bir diğer Türk sporcu oldu. Günün son galibiyet haberi ise B ringinden geldi. Büyük erkekler kategorisinde 75 kiloda mücadele eden Atakan Aslan Çağan, Bulgaristanlı rakibi karşısında sergilediği üstün oyunla galip gelmesini bildi ve adını yarı finale yazdırdı.
 
 
 YEDİ SIKLETTE KAYIP
 
 Şampiyonanın dördüncü gününde yedi Türk sporcu yenildi. A ringinde büyük erkekler kategorisinde 51 kiloda mücadele eden Ali Yıldırım İranlı, 54 kiloda mücadele eden Ali Göde Rus, 86 kiloda mücadele eden Necai Çelik Polonyalı, B ringinde büyük erkekler kategorisinde 54 kiloda mücadele eden Ozan Şengel Özbekistanlı, 67 kiloda mücadele den Ali Batmaz Çinli, genç bayanlar kategorisinde 57 kiloda mücadele eden Nazan Arıkan Rus ve genç erkekler kategorisinde 67 kiloda mücadele eden Hakan Büyükçekiç de Ukraynalı rakiplerine yenildi.
 
 
SPORCULAR DUYGULARINI DİLE GETİRDİ
 
 Şampiyonada bugün Türkiye'ye ilk galibiyeti kazandıran Oğuz Şeker maç sonrasında, "Finale çıkan ilk Türk sporcu oldum. Kendimle gurur duyuyorum. Ülkeme altın madalya ile döneceğime inanıyorum." dedi. İkinci finalist Alperen Erdoğan ise "Burada Türk bayrağını finale kadar taşıdım. Çok mutluyum. Türkiye'de şehitlerimiz var. Buradan fazla bilgi alamıyoruz. Buradan şehit aileler ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu bayrağı temsil etmeye geldim. İnşallah finali de alacağım. Ülkeme altın bir madalya getireceğim." şeklinde konuştu.
Yarı finale yükselen Atakan Aslan Çağan da maç sonrasında "Emeği geçen her kese teşekkür ediyorum. Bu başarıyı hak ettiğimi düşünüyorum. Mevzu çalışmaksa; çok çalıştık, inanmaksa inandık. Allah'ın izniyle şampiyon olacağız." diye konuştu. Türkiye, şampiyonada yedisi bayan ve 20'si de erkek olmak üzere toplam 27 sporcuyla temsil ediliyor.
 
 
 
 Dünya Muay Thai Şampiyonası 3.Gün
 
 
Dünya Muay Thai Şampiyonası'nın üçüncü gününde, milli takım sporcularından 2'si adını finale yazdırırken, 7'si de yarı finale yükseldi Türkiye, Özbekistan’da devam eden Dünya Muay Thai Şampiyonası’nın üçüncü gününde iki sıklette derece yaptı. Türk sporcular şampiyonanın üçüncü gününde altı ayrı sıklette ringe çıktı. Günün ilk sevindirici derecesi B ringinden geldi. Erkek büyükler kategorisinde 57 kiloda ringe çıkan Ozan İsmail Ünlü, Filipinli rakibini yenerek adını yarı finale yazdırdı. Son galibiyet ise C ringinden geldi. Bu ringde genç erkek kategorisinde 67 kiloda mücadele den Hakan Büyükçekiç Hindistanlı rakibini nakavt yenerek şampiyonanın üçüncü gününde Türkiye’ye ikinci yarı finali kazandırdı.
HEDEF ALTIN MADALYA
 
Günün ilk sıkletinde Türkiye’ye yarı final kazandıran Ozan İsmail Ünlü,  “Allah'ın izniyle bugünkü çeyrek final maçımı aldım. Bunu altına çevirmeye çalışacağım. Bugünkü maç çok zordu. Çok güzel bir kamp dönemi geçirdik hocalarıma teşekkür ediyorum. Yarı finali altın madalyaya çevireceğimize inanıyorum” diye duygularını dile getirdi.
Türkiye Muay Thai Takımı Teknik Direktörü Engin Kısa ise “Dünya şampiyonasında ilk önemli derecemizi aldık. İlk gümüş madalyayı da garantiledik. Arkadaşımız, yarı finale çıkacak ve umut ediyoruz ki bunu altına çevirir. Büyükler kategorisinde ilk defa mücadele eden sporcumuzu bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Kendisine başarılar diliyorum.” dedi.
Günün ikinci maçında, erkek büyükler kategorisinde A ringinde mücadele eden Ramazan Çiçek Rus rakibine yenildi. C ringinde bayan büyükler kategorisinde 57 kiloda ringe çıkan Elif Sarı, İsveçli, B ringinde erkek büyükler kategorisinde 63 kiloda mücadele eden Selçuk Özkan Özbekistanlı rakibine, B ringinde erkek büyükler kategorisinde 71 kiloda mücadele den Emrah Yalçın İngiliz rakibine yenildi.
Çekişmeli müsabakalara sahne olan şampiyonaya yarın yapılacak dördüncü gün müsabakalarıyla devam edilecek.
Şimdiye kadar iki sıkleti bronz madalya ile bitiren Türkiye, 2 sıklette final ve 6 sıklette de yarı final yapmayı garantiledi.