Dünya Muay Thai Şampiyonası

Özbekistan´da başlayan Dünya Muay Thai Şampiyonası´nda ilk gün ringe çıkan 7 Türk sporcudan 4´ü üst tura yükseldi.

Dünya Muay Thai Şampiyonası
A+ A-

Dünya Muay Thai Şampiyonası başladı

4 sporcumuz turladı

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen Dünya Muay Thai Şampiyonası'nın ilk günündeki elemelerde ringe çıkan 7 Türk sporcudan 4'ü üst tura yükseldi.
 

Taşkent'teki ''Yunusabad Spor Salonu''nda dün başlayan şampiyonanın ilk gününde yapılan eleme müsabakalarına katılan Türk Milli Takımı sporcularından Gökhan Kılıç, Ahmet Kaplan ve Yılmaz Öztürk rakiplerine yenilerek elenirken, Selçuk Özkan, Ali Batmaz, Emrah Yalçın ve Oğuz Şeker ise elde ettikleri galibiyetle üst tura yükselme başarısı gösterdi.

Şampiyonanın ilk gününün ardından  değerlendirmelerde bulunan Muay Thai Milli Takımı Teknik Direktörü Engin Kısa, ilk günkü müsabakalarda 4 galibiyet almalarına karşın, milli takımın önemli sporcularından Gökhan Kılıç ve Yılmaz Öztürk'ün rakiplerine yenilmelerinden dolayı küçük bir şok yaşadıklarını söyledi.

Kısa, şampiyonada bugün ringe çıkacak 11 milli sporcudan ümitli olduklarını, bu sporcuların yapacakları karşılaşmaları kazanacak güçte olduklarını dile getirdi.

-ÖZBEKİSTAN, ORGANİZASYONDA TAYLAND'A BİLE DERS VERDİ-

 
Şampiyona ile ilgili görüşlerini aktaran Türkiye Muay Thai Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, 6 yıldır Muay Thai'de düzenlenen tüm dünya şampiyonalarını takip ettiğinin vurgulayarak, ev sahibi Özbekistan'ın, organizasyon konusunda, bu spor dalının ana vatanı olarak bilinen Tayland'a bile ders verdiğini öne sürdü.

Ilıcak, Muay Thai dünya klasmanında Türkiye'nin son yıllarda ilk 5'e girmeyi başardığını da hatırlatarak, Taşkent'teki şampiyonaya 27 sporcu ile katılan Türkiye'nin bu şampiyonada da ilk 3 takım arasına girmeyi hedeflediğini kaydetti.

 
-ŞAMPİYONADA 3 TÜRK HAKEM GÖREV YAPIYOR-
 

Dünyanın 70'ten fazla ülkesinden 800'e yakın sporcunun mücadele ettiği karşılaşmalarda 60'ın üzerinde hakem görev yaparken, Türkiye ise 3 hakem ile temsil ediliyor.
Şampiyonada görev alan uluslararası Muay Thai hakemi Hayati Durmaz, kendisi ile birlikte Şakir Bayramoğlu ve Yılmaz Uyanık'ın da müsabaka yönettiğini ifade ederek, dünya şampiyonasında 3 hakemle Türkiye'yi temsil etmelerinin sevindirici olduğunu belirtti.

Dünya Muay Thai Şampiyonası, 27 Eylül'de sona erecek. Türkiye, şampiyonaya 7'si bayan, 27 sporcuyla katılıyor.