Dünya kick boksu Türk’e emanet

Dünya kick boksu Türk'e emanet

Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği Başkanvekilliğine seçilen Kayıcı, "Kick boksun, askeri oyunlara ve UNIVERSIADE'e girmesi için çalışmalara başlayacağız" dedi

23 Mart 2015 - 17:22 - Güncelleme: 02 Nisan 2015 - 17:40

Dünya kick boksu Türk'e emanet
Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği Başkanvekilliğine seçilen Kayıcı, "Kick boksun, askeri oyunlara ve UNIVERSIADE'e girmesi için çalışmalara başlayacağız" dedi.
Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği (WAKO) başkanvekilliğine seçilen Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, yaptığı açıklamada, görevin Türk sporu açısından büyük önem taşıdığını söyledi. 

Uluslararası federasyonlarda başkanlık düzeyinde temsil edilmenin kolay bir iş olmadığını belirten Kayıcı, "Bu seçimle birlikte kazanan ben değil Türk sporu ve sporcusudur. Uluslararası arenada da şeffaf ve adaletli bir yönetim sergileyeceğiz. Türk insanının 18 Mart'ta kazandığı Çanakkale zaferinden sonra yine 18 Mart'ta seçimi kazanmam bana inanılmaz gurur verdi" diye konuştu. 

Kayıcı, olağanüstü genel kurul sonrasında bir yıllığına göreve seçildiğini, gelecek sene yapılacak WAKO Olağan Genel Kurulu'nda da seçilmesi halinde görevine 4 yıl devam edeceğini vurguladı.

İlk hedef askeri oyunlar 

Salim Kayıcı, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) kick boksu tanıması için çalışmalarına hız vereceklerini dile getirerek, ilk hedeflerinin kick boksu askeri oyunlara alınmasını sağlamak olduğunu söyledi. 

IOC üyeleriyle tek tek görüşerek kick boksu tanımaları adına yönetim olarak yoğun bir çalışma yürüteceklerini dile getiren Kayıcı, "Benimle birlikte başlayacak yönetimde, ilk hedefimiz askeri oyunlara girebilmek. Bunu Türk Silahlı Kuvvetleri'nde başlattık. Sonrasında da dünyadaki tüm okullarda kick boks dersi verilmesi için girişimlerimiz olacak" ifadelerini kullandı. 

Dünya ve Avrupa şampiyonası adaylığı  

Türkiye'nin daha önce de dünya ve Avrupa şampiyonalarına ev sahipliği yaptığını hatırlatan Kayıcı, şunları söyledi:

"2016 Avrupa Kick Boks Şampiyonası ve 2017 Dünya Kick Boks Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenlenmesi adına gerekli başvurularda bulunduk. Türkiye, organizasyon anlamında çok önemli ve başarılı bir ülke. Söz konusu şampiyonaların Türkiye'nin organizatörlüğünde yapılacağına olan inancım tam. Başvurularımızın bir aya kadar neticeleneceğini düşünüyorum.

Bu haber 14238 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x