Dünya Engelliler Karate Şampiyonası

Dünya Engelliler Karate Şampiyonası

Engelliler Karate dalında Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca Bremen kentinde yapılan 1. Dünya Engelliler Karate Şampiyonası’nda spor tarihinde bir ilki gerçekleştirerek milli sporcu oldular. Almanya’nın Bremen kentinde 1. Dünya Engelliler Karate Şampiyonası’na katılan milli sporcularımız Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca’nın kata gösterileri tribünlerden büyük alkış aldı. Toplamda 83.1 puan alan Türkiye, şampiyonada erkekler kategorisinde beşinci oldu.

06 Kasım 2014 - 18:44 - Güncelleme: 06 Kasım 2014 - 19:07

Dünya Engelliler Karate Şampiyonası

Engelliler Karate dalında  Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca   Bremen kentinde yapılan  1. Dünya Engelliler Karate Şampiyonası’nda spor tarihinde bir ilki gerçekleştirerek milli sporcu oldular.
Almanya’nın Bremen kentinde 1. Dünya Engelliler Karate Şampiyonası’na katılan milli sporcularımız Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca’nın kata gösterileri tribünlerden büyük alkış aldı. Toplamda 83.1 puan alan Türkiye, şampiyonada erkekler kategorisinde beşinci oldu. 

Almanya’nın Bremen kentinde düzenlenen 22. Dünya Büyükler Karate Şampiyonası ile eş zamanlı yapılan 1. Dünya Engelliler Karate Şampiyonası başladı. Sadece kata dalında tekerlekli sandalye, fiziksel ve görme engelli kategorilerinde yapılan şampiyonada 21 ülkeden 47 sporcu yer alıyor. İki sporcuyla katılım gösteren Türkiye’yi Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca temsil etti. 

Fiziksel engelliler kategorisinde mücadele veren Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca’nın kata gösterisi tribünlerden büyük alkış aldı. İşler ve Sarıca’yı tatami kenarında izleyen 200’e yakın hakem, sporcularımızı ayakta alkışladı. Türkiye Karate Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Akkaya da tatami kenarına gelerek İşler ve Sarıca’yı tebrik ederken, gözyaşlarına hâkim olamadı. 

Müsabakayı Doğuş Kaan İşler 41 puanla tamamlarken, Ahmet Sarıca hakemlerden 42.1 puan aldı. Alman hakemlerin sporcularımıza düşük puan vermeleri Türk kafilesinin tepkisini çekti. 11 ülkenin katıldığı engelli erkekler bireysel katada iki Alman takımı finale yükseldi. 

Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca   bir ilki gerçekleştirdiler

Müsabaka sonunda Doğuş Kaan İşler ve Ahmet Sarıca’yı tebrik eden Türkiye Karate Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Akkaya , ikisiyle de gurur duyduğunu söyledi. İşler ve Sarıca’nın bir ilki gerçekleştirdiğini belirten Akkaya, “Her ikisi de sempatik tavırları ile kampın neşe kaynağı oldu. Burada aldıkları sonuç ne olursa olsun onlar bizim kalbimizin şampiyonları. Hem Ahmet hem de Kaan artık karate ailesinin birer ferdi ve onlara sahip olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Türkiye Karate Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Akkaya , ayrıca, önümüzdeki dönemde engelliler karatesiyle ilgili önemli projeleri hayata geçirmeye çalışacaklarını söyledi.
 
BREMEN

Bu haber 6494 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x