“Dostluk için Spor”

“Dostluk için Spor”

Teması, “Dostluk için Spor” “Uluslararası Herkes için Spor ve Wellness “  Spor bilimleri kongresi, 5-8 Nisan 2018 de Alanya/Antalya’da yapılacak. Bu Kongrede “ Toplumsal Cinsiyet ve Kadın”  Panelisti olarak Türkiye’nin sporda önde gelen kadınları katılacak. Panelistler Antrenman ve Hareket Bilimleri,Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi, Spor Yönetimi ve Organizasyon, Sporda Psiko-Sosyal Alanlar, Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor, Rekreasyon, Spor ve Sağlık Bilimleri konularında bilgi ve deneyimlerini

07 Mart 2018 - 22:27

“Dostluk için Spor”

Teması, “Dostluk için Spor” “Uluslararası Herkes için Spor ve Wellness “  Spor bilimleri kongresi, 5-8 Nisan 2018 de Alanya/Antalya’da yapılacak.
Bu Kongrede “ Toplumsal Cinsiyet ve Kadın”  Panelisti olarak Türkiye’nin sporda önde gelen kadınları katılacak. Panelistler Antrenman ve Hareket Bilimleri,Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi, Spor Yönetimi ve Organizasyon, Sporda Psiko-Sosyal Alanlar, Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor, Rekreasyon, Spor ve Sağlık Bilimleri
konularında bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Dr. Gülten Hergüner: Spor ve Kadın
Dr. Lale Orta: Kadın ve Futbol
Dr. Pınar Yaprak Kemaloğlu: Feminist teoriler, toplumsal cinsiyet ve Spor
Dr. Tennur Yerlisu:Rol model olarak başarılı kadın sporcular
Nilgül Ertekin:Türkiyede Sporda kadın ve engeller, deneyimler ve gelecek için öneriler.


HİS olgusunun köprüler kurmasında Kültür ve İlkeler
Elit Spor HİS
Kadınlarda HİS ve Wellness
Özel Sektör ve kurumlarda Spor ve Wellness Yaklaşımları
Hastalıklara Yönelik Egzersiz Tedavileri
Geleneksel ve Modern Sporlar
Bilimde Spor ve Wellness
Ülkelerde Spor Kültürü
Sağlık İçin Spor ve Wellness
Spor Yönetimi, HİS ve Wellness
Sporda ve Wellness de Bireysel Antrenman
Sporda ve Wellness de Özel gruplar ve Antrenman
Spor ve Wellnes de psiko sosyal Yaklaşımlar
Spor ve Turizm ilişkisi
Demokratik Değişimler ve Sosyal Bütünleşmede Spor
Spor, HİS, Wellness, Rekreasyonun Tarihçesi


Kongre Başkanı Prof. Dr. Erdal ZORBA, Kongreler,bilim insanlarının araştırmalarının yanı sıra bilgi ve deneyimlerini paylaşabileceği, ulusal veya uluslararası pek çok bilim insanını bir araya getirerek dostluklarını pekiştirdiği sosyal ortamlardır.

Bu kongrenin hedefleri de herkes için spor ve wellness kavramlarının doğasına uygun olarak, doğru yaşam tarzı, düzenli fiziksel aktivite, egzersiz yapma, dengeli ve doğru beslenme, sevgiye dayalı pozitif enerjiye sahip olma, üst düzey sporcuları destekleme, spor yönetimi ve rekreasyonu planlama ve değerlendirme, engelli bireyleri için fiziksel aktivite anlayışını geliştirme, çevre ve tıbbi konularda bilinçli olma olarak belirlenmiştir.

Bu nedenle de kongrenin ana teması “Dostluk için Spor” olarak belirlenmiştir.

5-8 Nisan 2018 de Alanya/Antalya’da yapılacak olan Uluslararası Herkes İçin Spor ve Wellness Kongresi’ni bilimsel ve rekreatif etkinlikler yanı sıra dostlarımızla birlikte olmaktan zevk alacağımız bir buluşma olarak düşünüyoruz. Aramızdan ayrılan değerli hocalarımız Dr. Ahmet Hamdi TURGUT, Dr. Yaşar SEVİM, Dr. Faik İMAMOĞLU, Dr. Hasan Basri ÖNGEL ve Dr. Kadir GÖKDEMİR adına kongre kapsamında çeşitli ödüller verilecektir. Ayrıca Türk Sporunu onurlandırmış tüm şampiyonlar adına Olimpiyat Şampiyonumuz Naim SÜLEYMANOĞLU ve bu vatanı savunurken şehit olanlar anısına Muğla B.E.S.Y.O Rekreasyon bölümü ilk mezunlarından Şehit Yüzbaşı Özgür ÖZEKİN ödülleri verilmesi planlanmıştır açıklamasında bulundu.

http://www.isfaw.org/tr

Bu haber 949 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x