Diyarbakır´ın gururu

Futbolda ortalığın toz duman olduğu bir dönemde Meksika´da yapılan Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası´nda altın madalya kazanan Diyarbakırsporlu Ozan Berker Bindak, şehrin adeta yüz akı oldu.

Diyarbakır´ın gururu
A+ A-

OZAN DİYARBAKIRSPOR’UN YÜZAKI

 Diyarbakırspor’un önce kendi evinde Bursaspor, ardından İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile İstanbul’da yaptığı maçtan sonra çıkan olaylar şehrin üzerine adeta kabus gibi çöktü. Futbolda yaşanan bu kaos ortamı Türk spor basının gündeminde olanca hızıyla devam ederken, Meksika’dan gelen bir haber Diyarbakırspor ve Diyarbakır’ın gururu oldu.

 


Diyarbakırspor forması altında spor yapan Ozan Berken Bindak, Meksika’daki Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Diyarbakır şehrinin sön dönemlerde bozulan imajını bir nebze olsun düzelten bir başarıya imza attı. Birbirinden zorlu rakiplerini yenerek Meksika’da altın madalya kazanan ve Türk bayrağını göndere çektiren Bindak, Diyarbakır’ın sadece futbolla ilişkili olmaması gerektiğini belirtiyor.


Tekvando’nun zor bir spor olduğunu ve Diyarbakır’da kısıtlı imkanlarla bu başarıyı aldığını belirten genç sporcu, bu sonuçta en büyük payın hocasının olduğunu belirtiyor.

 


“HEDEF LONDRA”

Diyarbakırspor forması altında spor yaptığını ifade eden Ozan Berken Bindak, “Bundan sonraki hedefim olimpiyat şampiyonluğu” dedi. En büyük hedefinin 2012 yılında Londra’da yapılacak olimpiyatlarda yarışmak olarak belirleyen genç sporcu, Meksika’dan gelir gelmez salona koşarak çalışmalarına başladı. “Başarı için çalışmak şart” diyen genç sporcu, “Kendime güveniyorum. Hocam ve federasyon başkanım bana her türlü desteği veriyor. Meksika’daki bu başarı beni daha büyük başarıları almam için iyice ateşledi. Doğrusunu söylemek gerekirse 2012 yılının bir an önce gelmesini çok istiyorum” diye konuştu.


Bindak, Diyarbakır’ın son dönemlerdeki olaylarla ilgili olarak anılmasını ise, “Benim şampiyonluğumun futbolun gürültüsü arasında kaybolmasına ise üzüldüm” diyerek şehrin ileri gelenlerinin kendisine sahip çıkması gerektiğinin altını çiziyor.

 


“ARKASI GELECEK”

Ozan Berken Bindak’ın Meksika’da çok zorlu rakiplerini yenerek şampiyon olmasını olağanüstü bir başarı olarak yorumlayan Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ise “Bu başarıların arkası gelecek” dedi. Ozan’ın hem başarılı bir sporcu hem de beyefendi bir kişiliğe sahip olduğunun altını çizen Şahin; “Ozan’ın bu başarısı futbolun gündemi arasında kaybolup gitti. Başta Diyarbakırsporlu yöneticilerin ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu çocuğu onurlandırması lazım” diye konuştu.