Cüneyt Çakır’a dev görev

Cüneyt Çakır'a dev görev

Türk hakemliğinin son yıllardaki başarılı ismi Cüneyt Çakır'a önemli bir görev daha verildi. Çakır, şampiyonlar ligi finalinde Barcelona ile Juventus arasındaki final maçını yönetecek

20 Mayıs 2015 - 12:31

Cüneyt Çakır'a dev görev 
Türk hakemliğinin son yıllardaki başarılı ismi Cüneyt Çakır'a önemli bir görev daha verildi. Çakır, şampiyonlar ligi finalinde Barcelona ile Juventus arasındaki final maçını yönetecek.
UEFA merakla beklenen kararını açıkladı. Cüneyt Çakır Şampiyonlar Ligi finaline atandı! Barcelona-Juventus finalini Çakır yönetecek!
Çakır böylece Şampiyonlar Ligi finali yöneten ilk Türk hakemi unvanını da taşıyacak. 
6 Haziran'da Berlin Olimpiyat Stadı'nda oynanacak final maçında Çakır'ın yardımcılıklarını yine Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak. İlave yardımcılıkları Hüseyin Göçek ve Barış Şimşek'ın yapacağı maçta 4. hakem ise İsveçli Jonas Eriksson olacak.
Cüneyt Çakır, geçen sezonki Real Madrid-Atletico Madrid Şampiyonlar Ligi finalinde de 4. hakem olarak görev yapmıştı. Daha önce Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde yarı final maçlarında düdük çalan Çakır, EURO 2012 ve 2014 Dünya Kupası'nda da yarı final yönetmişti.

Bu haber 2054 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x