Cengiz Pank çok yakında Beyazkuşak’ta

Cengiz Pank çok yakında Beyazkuşak'ta

Cengiz Pank çok yakında Beyazkuşak'ta Cengiz Pank 1964 Doğumlu Olup Memleketi Trabzondur. Türk Silahlı Kuvvetlerinde Paraşütçü, Dağ Komando Olarak Hizmet Etmiş Ve 2004 Yılında Emekliye Ayrılmıştır.  1990 Yılından İtibaren Kıck Boks Sporunun İçinde Olup Federasyonun Kuruluş Aşamalarında Bulunmuş, 1995 Yılında Kayseride Yapılan İlk Monitör Kursuna Katılmış 1998 Yılında Antalyada Yapılan Kıck Boks Antrenörlük Kursunu Tamamlamıştır.

20 Şubat 2018 - 22:37

Cengiz Pank çok yakında Beyazkuşak'ta

Cengiz Pank 1964 Doğumlu Olup Memleketi Trabzondur.
Türk Silahlı Kuvvetlerinde Paraşütçü, Dağ Komando Olarak Hizmet Etmiş Ve 2004 Yılında Emekliye Ayrılmıştır. 
1990 Yılından İtibaren Kıck Boks Sporunun İçinde Olup Federasyonun Kuruluş Aşamalarında Bulunmuş, 1995 Yılında Kayseride Yapılan İlk Monitör Kursuna Katılmış 1998 Yılında Antalyada Yapılan Kıck Boks Antrenörlük Kursunu Tamamlamıştır.

2005 Yılında ise Tarık Solak Organizasyonlarda Türkiyede Profesyonel Kıck Boks İlk Adımlarını Atmış Organizasyon İçinde Antrenör, Profesyonel Hakem, Manager Görevlerinin Yanısıra Televizyonlarda Organizasyonların Yapılmasına Katkıda Bulunmuşdur. Yurt Dışından Musabık Sporcu Getirmiştir. 

Türkiye Kıck Boks Federasyon Başkanı  Salim Kayıcının bizzat Talimatıya Profesyonel Hakem Kurulunun Oluşmasını Bilgi, Birikim Ve Dökümanları Ve Federasyonun Birlikteliği İle Çalışmaya Başlayarak 2007 Yılında Profesyonel Kıck Boks Şubesi Ve  Profesyonel Hakem Kurulunun Oluşmasına Katkıda Bulunmuştur.

2007 Yılında Antalyada Profesyonel Kıck Boks Hakem Kursu Ve 2008 Yılında Marmariste Managerlik Kursu Vermiş Türkiyede Bir İlk Gerçekleştirilmiştir. Sonraki Yıllarda İstanbulda 2 Defa Ve 2017 Yılında Antalyada Profesyonel Hakem Kursu Açılmış Ve Kursu Vermişdir, Türkiyede Profesyonel Hakem Yetiştirmede Federasyon Başkanı Salim Kayıcının Önderliğinde Çalışmalar Devam Etmiştir.

Bugün Televizyon Ve Medyada Profesyonel Kıck Boks Organizasyonlarının Yapılabilmesi İçin Yasal Zemin Oluşturulmuş Aynı Zamanda Mucadele Sporlarının Tanıtımına Büyük Bir Fayda Sağlanmıştır.K-1 Ve Glory Gibi Benzer Bir Çok Organizasyonlarda Hakem Ve Baş Hakem Görevlerini Yapmıştır.

Kıck Boks Federasyon  Salim Kayıcı Profesyonel Şube Ve Hakem Kurulunun Oluşmasında Çok Önemli Bir Adım Atmış Bugün Televizyonlarda  Kıck Boks Sporunun Ve Uzakdoğu Sporlarının Tanınmasında İvme  Sağladığı Gibi Saygın Ve Extrem Bir Spor Dalı Olduğunu, Bu Sporu Bütün Kesimin Özellikle Popüler İnsanların Yapmasının Tercih Konusu Olmasını Sağladığını Söyleyebiliriz.

2012 Yılında Dünya Uyuşturucuyla Mucadele Eden Sporcular Federasyon Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak’ın Organize Ettiği Mücadele Sporarı Veteranlar Şampiyonasına Katılıp Türkiye Şampiyonu Olmuşdur. Burada Amaç Uyuşturucu İle Mucadele Etmek Ve  Sportif Mucadeleyi Ringlerde Gösterip, Gençlere Ve Topluma Dikkat Çekerek İyi Bir Örnek Olmak İstemişimdir.


Cengiz Pank
T.S.K Emekli Paraşütçü Dağ Komando
Türkiye Kıck Boks Federasyonu Profesyonel Hakem Kurul Başkanı Ve Milli Takım Antrenörü

Bu haber 2851 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x