Cemal Alkan son yolculuğuna uğurlandı.

Cemal Alkan son yolculuğuna uğurlandı.

 Çeşitli gazete ve televizyonlarda muhabir, istihbarat şefi ve spor müdürü olarak uzun yıllar emen veren usta gazeteci Alkan için bugün ilk olarak, yöneticiliğini de yaptığı TSYD Genel Merkezi önünde bir tören düzenlendi.

11 Şubat 2018 - 11:48 - Güncelleme: 11 Şubat 2018 - 19:06

CEMAL ALKAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

Türk spor basınının duayen isimlerinden Cemal Alkan son yolculuğuna uğurlandı.

 Çeşitli gazete ve televizyonlarda muhabir, istihbarat şefi ve spor müdürü olarak uzun yıllar emen veren usta gazeteci Alkan için bugün ilk olarak, yöneticiliğini de yaptığı TSYD Genel Merkezi önünde bir tören düzenlendi.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Alkan’ın spor camiasında sevilen bir isim olduğunu, başarılı bir meslek hayatı geçirdiğine dikkat çekti. Alkan’ın eski mesai arkadaşlarından Eyüp Karadayı yaşadığı duygusal anlar nedeniyle konuşmak istemezken, TSYD’nin eski başkanlarından Attila Gökçe, Alkan’la olan bir anısını paylaştı.

Gökçe, “Eskiden yurtdışına çıkışı olan bir telefon hattı vardı ve benim odamdaydı. O da iş nedeniyle sık sık bu hattı kullanırdı. Bir gün şakayla karışık ‘çok kullanıyorsun’ dedim. Bu söze çok alındı ve Tercüman gazetesinden Güneş gazetesine gitti. Benimle bir süre konuşmadı. Bir ay geçtikten sonra aradı, konuştuk, buluştuk. Küs kalamazdı. Can yoldaşımı, ailemden bile sakladığım sırları bilen insanı kaybettim” dedi.

2.15’LİK DEVLE RÖPORTAJ İÇİN MERDİVENE ÇIKMIŞTI

Daha sonra söz alan eski mesai arkadaşı ve TSYD eski yöneticisi Faik Gürses de Alkan’ın meslek hayatındaki başarılarına dikkat çekerek, “Basketbolun en uzun adamı, 2.15’lik Hüseyin Alp ile röportaj yapabilmek için merdiven almış, röportajı o merdivene çıkarak gerçekleştirmişti. 70 yaşında işinin başında olsa, bugünkü genç gazetecilere ödüllük haberlerin ve röportajların nasıl yapılacağını öğretirdi” sözlerini sarfetti.

TSYD üyesi, spor yazarlığının duayenlerinden Cemal Alkan için 11 Şubat Pazar günü saat 12.00’de TSYD Levent tesislerinde bir tören düzenlendi. Merhumun cenazesi daha sonra Levent Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Allah rahmet eylesin. Ailesinin,yakınlarının ve  camiamızın başı sağolsun


CEMAL ALKAN KİMDİR?

İstanbul’da 1948 doğdu. Mesleğe 1966 yılında Fotospor’da muhabir olarak başladı. Tercüman, Dünya, Güneş,Sabah, Star TV, Kanal D, Kanal 6, BRT, BJK TV’de görev yaptı. Alkan’ın Spor Anahtarı isimli yayınlanmış bir kitabı bulunuyor. Sürekli Basın Kartı sahibiydi. Alkan, NTV kurulduğunda spor servisinde istihbarat şefi olarak görev yapmıştı. Aynı zamanda Beşiktaş Kulübü’nün kongre üyelerinden olan usta gazeteci, 2012 yılında Aydın Özdalga’nın görevinden ayrılmasının ardından, BJK TV Genel Yayın Yönetmenliğine getirilmişti.
 

Bu haber 766 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x