Bu şampiyonluk babam için

Bu şampiyonluk babam için

Sakat babasının protezlerini değiştirmek için yüreğini evde bırakıp Polonya’da ringe çıkan milli sporcu Doğan Emre Baldırcı attığı her yumrukla Türkiye’yi ayağa kaldırdı, kazandığı ödülle babasını tedavi ettirdi.

25 Kasım 2014 - 17:02 - Güncelleme: 25 Kasım 2014 - 17:10

Bu şampiyonluk babam için

Sakat babasının protezlerini değiştirmek için yüreğini evde bırakıp Polonya’da ringe çıkan milli sporcu Doğan Emre Baldırcı attığı her yumrukla Türkiye’yi ayağa kaldırdı, kazandığı ödülle babasını tedavi ettirdi.

Çukurova Üniversitesi Beden ve Spor Yüksekokulu son sınıf öğrencisi olan 20 yaşındaki Doğan Emre Baldırcı'nın çileli yaşamı henüz 9 yaşında başladı. 2003'de rahatsızlanıp hastanede ameliyata alınan genç, hasta yatağındayken çok sevdiği demir doğrama ustası babasının inşaattan düşüp ağır yaralandığı haberini aldı. Kader, baba Bülent Baldırcı ile oğlunu aynı hastanede buluşturdu. 

PROTEZLER DEĞİŞTİ 

Ancak iddiaya göre baba 'yanlış ameliyat'ın kurbanı oldu ve adeta hayatı karardı. Baldırcı'nın kalça kemiğinden baldır kemiğine kadar ve sağ dirsek eklemine protez takıldı. Söz konusu protezlerin de her 10 yılda bir değişmesi gerekiyordu. Ancak ailenin maddi durumu iyi değildi, parasızlık nedeniyle de protez değişimi de sorunluydu. Devreye evin tek oğlu olan Doğan Emre Baldırcı girdi. Uzakdoğu sporu yapan Baldırcı elde ettiği derece sonrasında Sabancı Vakfı'ndan 7 bin TL'lik ödül kazandı. Bu ödülle birlikte baba Baldırcı'nın kolundaki protezler değişti. Ancak bu yeterli değildi, kalçadaki protezin de değişmesi gerekiyordu. Milli takıma seçilen Baldırcı, 'Muay-Thai Avrupa Şampiyonası' için Polonya'nın Krakow kentinin yolunu tuttu. 

4 MAÇINI DA KAZANDI

Her ne kadar bedeni ringde olsa da yüreği babasıyla birlikte atan Baldırcı, kendi kilosundaki 13 rakibi ile 'şampiyonluk' mücadelesi verdi. 4 maçını da kazanıp, mutlu sona ulaşan Baldırcı, babası için çıktığı ringde ay-yıldızlı Türk bayrağını göndere çekip, 'altın madalya'nın da sahibi oldu. Genç adam şimdi kazandığı ödülle hasta babasını ameliyat ettirecek. 

HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Hayatta her zaman hedefleri olduğunun altını çizen Baldırcı, "Bir yandan kendimi geliştirirken, diğer yandan da önüme yeni hedefler koyuyorum. 2015 yılı Şubat ayında Tayland'da 'Muay-Thai Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası' var. Şimdiden yoğun bir çalışma temposuna girdim. Birbirinden güçlü rakiplerim var, işim zor ama başarı da imkansız değil. 'Altın madalya'yı alıp, Türkiye'ye yeni bir zafer daha yaşatmak istiyorum" dedi. 

Antrenmanlarına devam eden Doğan Emre babasını bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Güneş

Bu haber 1368 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x